Koncert dla Mai Kapłon.

Fot. Archiwum Mai Kapłon

W czwartek 28 listopada o godzinie 18.00 w Sochaczewskim Centrum Kultury w Boryszewie odbędzie się koncert charytatywny połączony z licytacją na rzecz Mai Kapłon, finalistki programu „The Voice of Poland”, mieszkanki Elżbietowa.

Maja Kapłon to 24-letnia, niezwykle utalentowana piosenkarka. Od urodzenia cierpi na skoliozę odcinka piersiowego. Do tej pory przeszła już 18 operacji. Podczas jednej z nich został wstawiony jej metalowy pręt, który miał za zadanie podtrzymywać jej kręgosłup do końca życia. Niestety, jak się okazało, pręt był wadliwy i doszło do jego pęknięcia. Jedynym ratunkiem dla młodej wokalistki jest skomplikowana operacja, którą przeprowadzić można tylko w Stanach Zjednoczonych, gdyż w Polsce nie dają gwarancji na to, że po zabiegu Maja będzie sprawną fizycznie osobą. Brak operacji grozi jej paraliżem i może skazać na życie na wózku inwalidzkim. Operacja w Stanach została wyceniona na równowartość 5,5 mln złotych.

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Fryderyka Chopina oraz Państwowej Szkoły Muzycznej w Sochaczewie chcą pomóc Mai w zebraniu choć części tej kwoty. Stąd pomysł na koncert połączony z licytacją.

Początek koncertu o godzinie18.00. W przerwach między występami odbędą się licytacje, z których wszystkie pieniądze zostaną przekazane na operację dla Mai. Organizatorzy zachęcają do przekazywania przedmiotów na licytację. Kontakt telefoniczny nr 603 519 091 i 695 430 477.

oprac. BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz