Komunikacyjny armagedon

fot. archiwum

W związku z mającymi rozpocząć się na początku maja drogowymi inwestycjami, na terenie kierowcy w Sochaczewie muszą uzbroić się w cierpliwość. Także osoby podróżujące miejskim autobusami, czeka trudny czas. Otóż część linii autobusowych zostanie skierowanych na inne trasy, między innymi na obwodnicę Sochaczewa.

W poprzednim wydaniu Expressu Sochaczewskiego informowaliśmy o mających się rozpocząć pracach związanych z budową kanalizacji deszczowej w ciągu ulicy Płockiej. Informacja ta spotkała się z żywym odzewem naszych czytelników.

Nie chodzi tylko o to, że w końcu budynki położone przy Płockiej nie będą zalewane podczas roztopów, czy opadów deszczu a ich mieszkańcy nie będą już musieli przedzierać się przez rozlewiska. Większość pytań, jakie kierowano do naszej redakcji dotyczyło organizacji ruchu drogowego, jaka zostanie wprowadzona na czas trwania inwestycji. Trudno się, czemu dziwić, ponieważ budowa burzowca odetnie praktycznie na kilka miesięcy tę dzielnicę od reszty Sochaczewa. Zresztą podobnych sytuacji, w których kierowcy będą borykali się z zamkniętymi ulicami, już wkrótce na terenie miasta będzie kilka.

 Dokoła Sochaczewa

Co prawda nie jest jeszcze znana dokładna organizacji ruchu dla miejskiego odcinka Płockiej, która jest obecnie w końcowej fazie konsultacji. Wszystko jednak wskazuje na to – o czym już informowaliśmy – że na czas budowy sieci deszczowej ulica zostanie zamknięta od granic miasta do skrzyżowania z ulicą Łowicką. W tej sytuacji ruch kołowy z kierunku Kąt i Żdżarowa do Sochaczewa będzie odbywał obwodnicą Sochaczewa. Pojadą nią również autobusy komunikacji miejskiej. Zmiana trasy ich kursowania będzie wiązała się z wprowadzeniem tymczasowego rozkładu jazdy. A ten prawdopodobnie powinniśmy poznać najpóźniej pod koniec kwietnia lub na początku maja. Zapewne na początku autobusy ZKM będą jeździły trasą: Kąty – Żdżarów rondo na obwodnicy Sochaczewa – ul. 15 Sierpnia – ul. Okrzei – PKP i dalej w kierunku miasta.

Jak wynika z naszych informacji, w kolejnych miesiącach, w okresie letnim – w związku zaplanowanym zamknięciem związanym z przebudową ulic 15 Sierpnia na odcinku od obwodnicy Sochaczewa do skrzyżowania z ulicą Okrzei miejskie – autobusy pojadą z Kąt obwodnicą do ronda na Żyrardowskiej, a następnie dojadą do stacji PKP, następnie do centrum i w kierunku Chodakowa.

wiecej informacji w najnowszym wydaniu Expressu Sochaczewskiego

Jerzy Szostak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz