Komenda z poślizgiem.

SOCHACZEW Prace związane z przebudową Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej zostaną przedłużone do końca wakacji. Jak wyjaśnił nam Rafał Krupa rzecznik sochaczewskiej straży pożarnej powodem przedłużenia zakończenia inwestycji są nie tylko dodatkowe prace, konieczność wykonania których pojawiała się w czasie przebudowy ale również przerwa spowodowana epidemią.

Także epidemia spowodowała, że zaplanowane uroczystości związane z obchodami 140 rocznicy utworzenia w Sochaczewie straży pożarnej, która powstała 1 lipca 1880 roku, zostały przesunięte na późniejszy termin. Jednak kiedy się one odbędą i w jakiej formie tego jeszcze nie wiadomo. Wszystko zależy od sytuacji epidemiologicznej – powiedział nam Rafał Krupa.

Przy okazji przypomnijmy, że modernizacja komendy straży pożarnej w Sochaczewie kosztowała 2,1 mln zł. A inwestycja polega na wykonaniu nowej konstrukcji dachu nad częścią garażową i nadbudowie kondygnacji nad częścią administracyjną. W ten sposób powstały dodatkowe miejsca na potrzeby socjalne jednostki (szatnie, pomieszczenia konserwacji sprzętu, itp.). Została wybudowana także wieża, na której zamontowano już systemy łączności. Cały budynek został poddany termomodernizacji. Ponadto będą zamontowane na nim panele fotowoltaiczne. Zakres prac objął również modernizację placu wewnętrznego. Cały budynek ma być również dostępny dla osób niepełnosprawnych.

Dodajmy, że do lat 70. ubiegłego wieku budynek sochaczewskiej straży,istniał przy skrzyżowaniu ulic Toruńskiej i Farnej. Starą strażnicę można zobaczyć nie tylko na starych fotografiach, ale również w filmie „Jons I Erdme” z 1959 r. w reżyserii Victora Vicasa i z udziałem między innymi Giuliette Masiny i Carla Raddatza. Warto również wspomnieć o tym, ze sochaczewska straż jest jedną z najstarszych na Mazowszu, a strażacy w 1919 roku wyzwoli Sochaczew spod niemieckiej okupacji.

dot

Fot.: Jerzy Szostak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz