Komenda jak nowa.

Reklamy

SOCHACZEW Prace związane z przebudową Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej dobiegają końca. Obecnie trwa malowanie elewacji oraz wykończanie i wyposażanie pomieszczeń, które strażacy pozyskali po wybudowaniu nowej kondygnacji budynku.

A ten w ostatnich miesiącach przeszedł gruntowną modernizację. Nie tylko został przebudowany i zyskał nowy dach. Postawiono także nową wieżę, na której zamontowano systemy łączności. Będzie ona również wykorzystywana do suszenia strażackich węży. Natomiast sam budynek został dodatkowo ocieplony.

Koszt modernizacji siedzib KP PSP w Sochaczewie wyniósł 2,1 mln zł. Inwestycja nie byłaby możliwa dzięki zabiegom posła Macieja Małeckiego, który od dłuższego czasu lobbował za tą inwestycją. To z kolei doprowadziło do tego, że została ona wsparta zarówno przez sochaczewskie samorządy, jak i stronę rządową. Przypomnijmy, że samorządy miasta i powiatu przeznaczyły na ten cel po 200 tys. zł. Z kolei wojewody mazowieckiego – 400 tys. zł, a Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – 652 tys. zł. Swój wkład finansowy wniosła też Komenda Główna PSP – 400 tys. zł, jak i Komenda Wojewódzka PSP – 346 tys. zł).

Dodajmy, że inwestycja powinna się zakończyć 30 czerwca 2020 roku, w przeddzień 140. rocznicy utworzenia w Sochaczewie straży pożarnej, która powstała 1 lipca 1880 roku.

dot

Fot.: Jerzy Szostak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz