Kolejni piraci drogowi zatrzymani

fot.policja
Reklamy
Od soboty policjanci z sochaczewskiej drogówki zatrzymali cztery prawa jazdy za rażące przekroczenie prędkości. Apelujemy o zachowanie rozsądku na drodze i przypominamy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.
Policjanci z sochaczewskiej drogówki regularnie kontrolują prędkość na drogach powiatu sochaczewskiego i w zdecydowany sposób reagują na wykroczenia w ruchu drogowym, które godzą w bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. Od soboty zatrzymali cztery prawa jazdy za rażące przekroczenie prędkości.

Pierwszy kierowca, który stracił prawo jazdy na trzy miesiące jest mieszkańcem powiatu płockiego. Policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej w sobotę na drodze wojewódzkiej nr 575 w Karłowie. Mężczyzna kierujący peugeotem znacznie przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem zmusił policjantów do zatrzymania prawa jazdy i ukarania wysokim mandatem karnym.

Dzień później prawo jazdy straciła kobieta kierująca volvo. Funkcjonariusze zatrzymali ją do kontroli drogowej w Iłowie na ul. Płockiej. Urządzenie do pomiaru prędkości wykazało 119km/h w obszarze zabudowanym.

Tego samego dnia do kontroli drogowej został zatrzymany mężczyzna, który znacznie przekroczył prędkość na ul. Szymanowskiej w Teresinie. Kierowca przez niego volvo jechało z prędkością 111 km/h. On również stracił prawo jazdy i został ukarany wysokim mandatem karnym.

Dzisiaj w Karłowie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę audi A6. Mieszkaniec powiatu gostynińskiego na prostym odcinku drogi jechał z prędkością 128 km/h. Mężczyzna pożegnał się z prawem jazdy na trzy miesiące i dodatkowo otrzymał wysoki mandat karny.

Sochaczewscy policjanci ponownie przypominają!

Najskuteczniejszym i najrozsądniejszym sposobem na zachowanie uprawnień jest jazda z dozwoloną prędkością. Ładna pogoda i proste odcinki dróg powodują, że kierowcy często lekceważą ograniczenia prędkości i inne przepisy ruchu drogowego. Nadmierna prędkość jest bardzo często przyczyną wypadków drogowych, również tych ze skutkiem śmiertelnym, dlatego apelujemy o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z obowiązującymi przepisami.

mł. asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz