Kolejni dwaj kierowcy stracili prawo jazdy za rażące przekroczenie prędkości

fot.policja
Policjanci z sochaczewskiej drogówki w zdecydowany sposób reagują na przypadki łamania prawa przez kierowców. Dwaj mężczyźni stracili prawo jazdy na trzy miesiące za rażące przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym.
Pierwszy z mężczyzn został zatrzymany do kontroli drogowej w Chodakówku. Kierowca BMW przekroczył dozwoloną prędkość o 58 km/h na godzinę w obszarze zabudowanym. Policjanci ukarali 27 – latka wysokim mandatem karnym i zatrzymali mu prawo jazdy.

Drugi kierowca stracił prawo jazdy na trzy miesiące w Konarach. Kierowany przez niego opel vectra jechał z prędkością 111 km/h w obszarze zabudowanym. Oprócz zatrzymania uprawnień do kierowania, mężczyzna otrzymał mandat karny.

Przypominamy, że w przypadku przekroczenia dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, decyzją administracyjną wydaną przez właściwego starostę, prawo jazdy zostaje zatrzymane na trzy miesiące. Kierowca otrzymuje punkty karne i wysoki mandat.

W tym okresie nie można kierować pojazdem, jeśli ktoś zdecyduje się wsiąść za kierownicę i zostanie zatrzymany do kontroli drogowej, okres zatrzymania dokumentu przedłuży się o kolejne 3 miesiące. Kierowca naraża się ponadto na mandat karny w kwocie 500 zł lub karę grzywny do 5000 zł, jeżeli sprawę będzie rozstrzygał sąd.

mł. asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz