Kolejne zmiany na stadionie.

Reklamy

TERESIN Kibice obserwujący rywalizację podczas imprez sportowych na obiektach teresińskiego GOSiR zasiądą w zupełnie nowych siedziskach. Na trybunie Stadionu im. Stanisława Wójcika w Teresinie są już pierwsze tego typu elementy. Zrobiło się zielono-żółto.

Ich montaż potrwa kilka kolejnych dni i powinien się zakończyć do końca lipca – mówi Krzysztof Walencik, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Teresinie – Realizacja prac na pewno pozytywnie wpłynie na poprawę wizerunku całego stadionu, ale też podniesienie komfortu oglądania zmagań sportowców – dodaje.

Wymiana siedzisk wpisuje się w ramy procesu kompleksowej modernizacji obiektu przy alei XX-lecia. W I etapie rozszerzono jego zakres użytkowy o infrastrukturę sportową dotyczącą pchnięcia kulą, rzutu oszczepem, skoku wzwyż. Zmodernizowano bieżnię lekkoatletyczną, a także nawierzchnię boiska wielofunkcyjnego.

Przeprowadzone zostały też prace dotyczące odwodnienia boiska piłkarskiego. Z kolei, tuż przed końcem ubiegłego roku do użytku oddano nowy budynek. Stanowi on zaplecze dla grup sportowych użytkujących teren centrum sportowego. W poziomie parteru znajdują się głównie pomieszczenia socjalne dla zawodników i użytkowników (4 szatnie z natryskami i WC), w tym pomieszczenia dla rehabilitacji oraz ogólnie dostępna sala klubowa z zapleczem. Piętro przeznaczone jest dla pracowników obsługi (m.in. pomieszczenie dla zarządu, pokój sędziego) oraz dużą salę treningową z pomieszczeniami magazynowymi dla sekcji łuczniczej.

Wewnątrz zainstalowane jest urządzenie dźwigowe służące do przewozu osób niepełnosprawnych oraz do transportu mat i sprzętu łuczniczego.

Marcin Odolczyk

Fot. UG Teresin

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz