Kolejne zatrzymanie w związku z wyłudzaniem podatku VAT

Fot. KPN

Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) i Komenda Wojewódzka Policji (KWP) zatrzymała podejrzanego o wyłudzenia kilkumilionowego podatku.

34 letni Turek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.  Straty Skarbu Państwa sięgają około 4,5 mln zł.

Funkcjonariusze mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Radomiu (MUCS) i Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą radomskiej KWP przeszukali kilka pomieszczeń mieszkalnych w Warszawie i w Wólce Kosowskiej, w tym spółki, która zajmowała się handlem tekstyliami.

Przeszukania miały związek z prowadzonym przez funkcjonariuszy MUCS śledztwem pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Radomiu, które dotyczyło poświadczeń nieprawdy na dokumentach księgowych w postaci faktur VAT.

Przestępczy proceder 34 letniego obywatela Turcji polegał m.in. na pozorowaniu wywozu towarów rzekomo kupowanych w Wólce Kosowskiej i wywożeniu ich na teren Unii Europejskiej oraz składaniu fałszywych oświadczeń w mazowieckich urzędach skarbowych i wyłudzaniu nienależnego podatku VAT.

Dzięki zgromadzonym materiałom dowodowym, zatrzymano 34-latka. Mężczyzna trafił do Prokuratury Okręgowej w Radomiu, która wystąpiła do sądu z wnioskiem o jego aresztowanie. Podejrzany o wyłudzanie podatku VAT na blisko 4,5 mln zł, najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Zabezpieczono środki pieniężne w wysokości blisko 50.000 zł, w walutach euro i złoty. Sprawa jest rozwojowa, nie są wykluczone kolejne zatrzymania.

KAS

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz