Kolejne prawo jazdy zatrzymane za rażące przekroczenie prędkości.

fot.policja
Reklamy
Policjanci z Sochaczewa zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę, który rażąco przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Pomiar urządzenia wykazał 132 km/h w miejscu w którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Kierowca BMW stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Częste kontrole w Kromnowie wynikają m.in. ze zgłoszenia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa daje możliwość mieszkańcom powiatu sochaczewskiego zgłaszania miejsc, które w ich odczuciu negatywnie wpływają na bezpieczeństwo. Narzędzie nie jest w stanie zastąpić pilnej interwencji Policji, ale spowoduje, że funkcjonariusze będą częściej pojawiać się w miejscu zagrożonym. Każde zgłoszenie jest poddawane szczegółowej weryfikacji – policjanci pojawiają się we wskazanym miejscu kilka razy, zanim ocenią czy zgłoszenie można potwierdzić czy też nie.

Na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa zaznaczono przekraczanie dozwolonej prędkości w Kromnowie na drodze W575. Policjanci ruchu drogowego często pojawiają się w tym miejscu. W ubiegłym tygodniu zauważyli pojazd, którego kierowca jechał zdecydowanie za szybko. Wykonany pomiar prędkości kierowcy BMW wykazał 132km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

Policjanci zatrzymali mieszkańcowi Warszawy prawo jazdy i ukarali wysokim mandatem karnym za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym.

Pamiętajcie!

W przypadku przekroczenia prędkości dopuszczalnej o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym, decyzją administracyjną wydaną przez właściwego starostę, prawo jazdy zostaje zatrzymane na trzy miesiące. Kierowca otrzymuje punkty karne i wysoki mandat.

W tym okresie nie można kierować pojazdem, jeśli ktoś zdecyduje się wsiąść za kierownicę i zostanie zatrzymany do kontroli drogowej, okres zatrzymania dokumentu przedłuży się o kolejne 3 miesiące. Kierowca naraża się ponadto na mandat karny w kwocie 500 zł lub karę grzywny do 5000 zł, jeżeli sprawę będzie rozstrzygał sąd.

mł. asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz