Kolejne maseczki od Starostwa dla Szpitala.

Dwa tysiące sztuk profesjonalnych maseczek przekazało Starostwo Powiatowe w Sochaczewie dla naszego szpitala. To kolejne powiatowe wsparcie z własnych środków w zakresie niezbędnych obecnie elementów zabezpieczenia w wykonywaniu przez personel medyczny codziennych czynności.

W związku z trudną sytuacją epidemiczną w Polsce i naszym powiecie związaną z rozprzestrzenianiem się korononawirusa powodującego chorobę COVID-19, starosta wraz z Zarządem Powiatu podjęła decyzję o zakupie maseczek.  – Codziennie możemy liczyć na wsparcie we wszystkich działaniach władz powiatu na czele ze starostą Jolantą Gonta, a skoordynowanie realizacji zadań wszystkich służb w powiecie sochaczewskim przełożyło się na to, że szpital może sprawnie realizować swoje zadania – podkreśla Wiesława Załuska, z-ca dyrektora ds. pielęgniarstwa i pełnomocnik dyrektora ds. systemu zarządzania jakością w sochaczewskim szpitalu.

Koronawirus SARS-CoV-2 przenosi się przede wszystkim drogą kropelkową, stąd w przypadku podejrzenia zakażenia personel musi zakładać profesjonalne maski ochronne. Zgodnie z obowiązującymi standardami maska musi mieć, co najmniej drugą klasę szczelności i certyfikat KN95, FFP2 oraz CE i takie właśnie maski ochronne zostały zakupione dla szpitala przez Starostwo Powiatowe w Sochaczewie.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz