Kolejna pomoc dla szpitala.

Kolejny raz samorząd miasta wesprze sochaczewski szpital. Burmistrz pozytywnie rozpatrzy prośbę dyrektora tej jednostki i umorzy w całości podatek od nieruchomości za 2020 rok w wysokości 236,5 tys. zł.

Miasto od lat wspiera lecznicę na różne sposoby. Pomaga w zakupie sprzętu, jak choćby ostatnio przeznaczając 46,6 tys. zł na zakup dwóch urządzeń do wysokoprzepływowej tlenoterapii pacjentów przebywających na oddziale covidowym. Urządzenia dostarczono do jednostki 22 grudnia. Każdy z zestawów składa się z aparatu do wysokoprzepływowej wentylacji nieinwazyjnej myAirvo2, kompletu rurek do oddychania, masek w trzech rozmiarach, adaptera umożliwiającego podłączenie zewnętrznego źródła tlenu oraz zestawu do dezynfekcji.

– Staramy się pomagać szpitalowi w zakupie sprzętu medycznego, czy umarzając podatki lokalne. Owszem, w tym trudnym dla wszystkich czasie pozbawiamy się dochodów, które można byłoby przeznaczyć na przykład na program „Drogi zamiast błota”, ale robimy to z pełną świadomością. Zdrowie mieszkańców jest teraz na pierwszym planie. Szpital to jednostka podlegająca władzom powiatu, ale troska o jego sprawne działanie powinna być wspólnym celem wszystkich samorządowców ziemi sochaczewskiej. Nie bez przyczyny w radzie społecznej szpitala zasiadają przedstawiciele wszystkich gmin powiatu. Znamy sytuację tej jednostki, jej potrzeby i w miarę możliwości staramy się je zaspokajać – mówi burmistrz Piotr Osiecki.

To już kolejna w ostatnich latach decyzja burmistrza o umorzeniu zobowiązań podatkowych. Dzięki temu w 2019 roku w kasie szpitala zostało 228 tys., rok wcześniej burmistrz umorzył 232 tys. zł. Łącznie w latach 2016-2020 w ten sposób miasto wsparło szpital powiatowy kwotą niemal 1,2 mln złotych.

źrodło: UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz