Kolejna inwestycja w gminie Teresin.

W Teresinie Gaju  rozpoczęto budowę kolejnego centrum logistycznego. Nowym dużym inwestorem jest Panattoni, które buduje obiekt dedykowany firmie Orbico Supply.        Z teresińskiego magazynu firma będzie zaopatrywała sieci handlowe i punkty sprzedaży w produkty do pielęgnacji ciała, kosmetyki, chemię gospodarczą, produkty spożywcze, małe AGD, buty, ubrania czy zabawki takich światowych liderów rynku FMCG, jak Procter&Gamble czy Kelloggs. Inwestycja ma się zakończyć do czerwca przyszłego roku.

Marek Olechowski, wójt Gminy Teresin, nie kryje swojego zadowolenia z faktu, że udało się przyciągnąć firmę, która postanowiła zainwestować na tym terenie – Ten teren czekał wiele lat na ożywienie gospodarcze. Już nie będę wspominał tej historii, bo dużo by opowiadać. Tym bardziej cieszy nas fakt, że znalazł się inwestor. To firma Panattoni, która słynie z budowy dużych powierzchni magazynowych.

 W Teresinie Gaju powstaną hale magazynowe o łącznej powierzchni blisko 25 000 m2 z możliwością rozbudowy.

– Panattoni liczy, że szybko znajdzie kolejnego chętnego na zagospodarowanie kolejnych 13 000 m2 hali. Przypomnę, że plan zagospodarowania pozwala na tej działce na zabudowę wielkości maksymalnie właśnie 35 000 metrów. Dodam, że ta budowa oznacza naprawdę niemałe wpływy do budżetu gminy Teresin, zatem, jest się z czego cieszyć. Poza tym przybędzie jeszcze jedna droga, która łączy powiatową ulicę XX-lecia z budowanym centrum. Nasze tereny dostosowane są do prowadzenia różnego rodzaju działalności gospodarczej. Jako gmina jesteśmy przyjaźni inwestorom i zachęcamy ich do inwestowania właśnie tutaj – informuje wójt Olechowski.

Atutem lokalizacji jest usytuowanie inwestycji niedaleko autostrady A2 wraz z dostępem do dróg ekspresowych S-2 i S-8. Ogromny potencjał lokalizacji nadaje centrum logistycznemu szeroką perspektywę rozwoju.

– Powierzchnia magazynu jest większa, aniżeli dzisiejsze zapotrzebowanie, ze względu na plany rozszerzenia obecnej działalności dystrybucyjnej o dodatkowe usługi logistyczne dla partnerów zewnętrznych. Obiekt ten stanowi przełom w logistyce grupy Orbico, ponieważ część magazynu zostanie w pełni zautomatyzowana. Dla Orbico jest to projekt pilotażowy i pierwszy krok do świata automatyzacji. Wierzymy, że tutaj w Teresinie tworzymy wspaniałą nową podróż – mówi Igor Šprajcar, vice-president  Orbico Group.

UG Teresin

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz