Kolejna droga oddana do użytku.

Reklamy

30 grudnia dokonano oficjalnego odbioru technicznego części drogi łączącej obwodnicę Teresina i Zielonkę. W odbiorze uczestniczyli wicestarosta Tadeusz Głuchowski, Małgorzata Dębowska dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Sochaczewie, radni powiatowi Jan Łopata i Sylwester Lewandowski, a także wykonawca drogi oraz reprezentujący posła Macieja Małeckiego, dyrektor jego biura, Michał Orliński.

Przebudowę drogi podzielono na dwa etapy. W tym roku zrealizowano etap I czyli przebudowę na odcinku o długości 560 metrów. Zakres prac objął: wykonanie warstw podbudowy, położenie nawierzchni, budowę i przebudowę zjazdów, odmulenie i oczyszczenie istniejących rowów przydrożnych oraz oznakowanie pionowe i poziome. Inwestycja kosztowała ponad 731,6 tys. zł, a jej wykonawcą była sochaczewska firma Prima. Inwestycja ta miała być pierwotnie zrealizowana w tym roku w całości, jednak samorząd Gminy Teresin postanowił dofinansować ją w 50%, przekładając jej realizację na 2021 rok. Przygotowana jest dokumentacja projektowa na całość drogi od skrzyżowania z ul. Szymanowską do skrzyżowania z obwodnicą Teresina, tj. na odcinku blisko 1 100 metrów.

O przebudowę tej drogi powiatowej od piętnastu lat zabiegał wiceprzewodniczący Radu Powiatu Jan Łopata.

– Jeszcze nie tak dawno to była zwykła polna droga, a dziś została gruntownie przebudowana. Szkoda, że nie na całym odcinku. Ale mam nadzieję, że w przyszłym roku to się zmieni. Dla mnie ta droga jest bardzo ważna, ponieważ jest to mała obwodnica Teresina i to dosłownie. Jadąc od strony Szymanowa, dojeżdżając do obwodnicy i przecinając ją, dojeżdżamy do Dębówki, Piasecznicy, Kaźmierowa i wyjeżdżamy przy Szkole Muzycznej w Sochaczewie. Starszy człowiek, który gorzej porusza się na trasie krajowej Warszawa-Sochaczew, dzięki tej małej obwodnicy nie musi wyjeżdżać na główną drogę, która jest bardzo niebezpieczna. A tutaj nie ma tak dużego ruchu, więc można jechać spokojnie. Dzięki temu starsze osoby bez problemu dojadą do Sochaczewa załatwią swoje sprawy i bezpiecznie wrócą do domu. O to dokładnie mi chodziło, aby ta droga została wykonana. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w jej budowę. Szczególne podziękowanie kieruję do pani Magdziak z Urzędu Gminy w Teresinie, która pomagała nam w wielu kwestiach – podsumowuje wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jan Łopata.

UG Teresin

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz