Kolędowo i mikołajkowo.

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, i nawet jeśli będą inne od poprzednich, to tylko od nas zależy, w jakiej spędzimy je atmosferze. Sochaczewski ratusz nie zapomina o najmłodszych i zaprasza dzieci na wirtualne Miejskie Mikołajki.

Każdy, kto 6 grudnia o 15.00 zasiądzie przed ekranem komputera obejrzy na miejskim fanpagu na facebooku program „Mikołajkowa Orkiestra”, spektakl teatralny, wysłucha też najpiękniejszych kolęd tak mocno związanych z polską tradycją świąt Bożego Narodzenia.

Mikołajkowa Orkiestra

Pierwsze będą „Artystyczne Kramnice” i program „Mikołajkowa Orkiestra”. Tym razem podczas muzycznego spotkania młodzi artyści (uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej) poszukają harmonii we wspólnym muzykowaniu, przygotowując koncert dla Świętego Mikołaja. Zobaczymy i usłyszymy dziecięcy zespół ludowy, instrumenty dęte takie jak obój, klarnet, saksofon i puzon, a także przedstawiony zostanie fortepian, instrument stale obecny podczas kramnicowych spotkań, akompaniujący młodym wykonawcom. Podczas mini-lekcji dzieci usłyszą opowieść o przyjaźni melodii i harmonii. A na koniec muzyczne aktywności dla najmłodszych czyli zabawy przy dźwiękach śpiewanek i rytmiczanek z cyklu PA-RA-BAM! One też oczywiście w mikołajkowej odsłonie.

Kolędy bez granic

Drugą część mikołajkowego programu wypełnią artyści z Sochaczewskiego Centrum Kultury, którzy gorąco zachęcają dzieci do posłuchania pięknych kolęd i pastorałek. Ich wykonawcami będą zespół „Folklorek” pracujący pod opieką artystyczną Katarzyny Proch i Kingi Przybylskiej, zespół Patria prowadzony przez Arkadiusza Mamcarza oraz orkiestra kameralna Camerata Mazovia pod dyrekcją Artura Komorowskiego. Jak widać, już sam dobór artystów gwarantuje słuchaczom niezapomniane wrażenia.

Kryształowa Królowa Śniegu

Trzecim i ostatnim elementem spotkania z Mikołajem będzie pełnowymiarowy spektakl musicalowy pt. „Kryształowa Królowa Śniegu”, wzbogacony efektami multimedialnymi, rozbudowaną przestrzenną scenografią i pięknymi kostiumami. Muzyczna bajka na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena to opowieść o chłopcu, którego serce zostało zamienione w sopel lodu. Kryształowa Królowa Śniegu i jej sługa w sprytny sposób wciągną Kaja do gry dobra i zła. Jego siostra Gerda, aby ratować brata będzie musiała zmierzyć się z trudnymi zadaniami…

Miejskie Mikołajki online będzie można zobaczyć na facebooku Miasta Sochaczew od 6 grudnia. Premiera o godz. 15.00.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz