KOLAGEN SPOWALNIA STARZENIE SKÓRY.

Około 25 roku życia organizm zaczyna tracić zdolność odbudowy naturalnego kolagenu i pojawiają się zmarszczki, cellulit, suchość skóry, matowienie paznokci. Rozpoczyna się nieuchronny proces starzenia. Można go jednak spowolnić, zatrzymać a nawet odwrócić.

Kolagen jest najważniejszym białkiem w organizmie, ponieważ stanowi 30 procent całkowitej masy białka ludzkiego i 70 procent   masy białek skóry.

Odkryciem jest naturalny kolagen otrzymywany z określonych gatunków ryb.

Dzięki swej strukturze kolagen ten jest znakomicie przyswajalny. W odróżnieniu od białka odzwierzęcego, którego przyswajalność jest dość ograniczona.

Dlatego kolagen odzwierzęcy stosowany był w formie zabiegów polegających na wstrzykiwaniu w specjalistycznych gabinetach lekarskich. Dzięki odkryciu kolagenu z ryb, bolesne i kłopotliwe zabiegi powoli zanikły. Powstał kolagen żelowy. Może być polecany dla każdego rodzaju skóry jako bardzo skuteczny środek przeciwdziałający wiotczeniu skóry i pojawianiu się zmarszczek.

Kolagen jako białko wielocząsteczkowe nie wnika w głąb skóry. Na skórze tworzy film utrudniający parowanie wody z komórek, poprawiając nawilżenie skóry. Jego rozbite cząsteczki, a także polipeptydy i aminokwasy wnikają w głąb skóry, gdzie stają się materiałem budulcowym naturalnego kolagenu.

Dzięki filmowi ochronnemu, jaki tworzy kolagen, skóra nie traci wilgoci, a komórki stają się jędrne i pobudzone.

Komórki zaczynają produkować swój własny kolagen. Skóra jest gładka i doskonale nawilżona, pełna energii.

Efekty działania kolagenu: głębokie nawilżenie, regeneracja skóry, wygładzenie zmarszczek i zapobieganie ich powstawaniu, rozjaśnienie i obkurczenie naczyń włosowatych, wygładzenie i zmniejszenie blizn, regeneracja skóry po opalaniu, przyspieszenie gojenia ran i uszkodzeń skóry, likwidacja celullitu,.

Hanna Kasztelan

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz