Klub Kontrast wystartował w wielkim stylu.

Klub Kontrast mieszczący się w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia rozpoczął nowy sezon koncertowy. Organizatorzy zaplanowali już cykl koncertów do końca roku, które odbywać się będą trzy razy w miesiącu.

Większość z nich, na skutek wdrożonych w SCK zasad bezpieczeństwa związanych z epidemią Covid-19, odbędzie się w wersji online. Będą to koncerty transmitowane na żywo bezpośrednio z klubu, a publiczność będzie mogła je śledzić na bieżąco na ekranach monitorów i smartfonów.

Pierwszy koncert w „Kontraście” w sezonie 2020/2021 odbył się z udziałem publiczności. 12 września na klubowej scenie SCK wystąpił zespół Singin’ Birds. Żeńskie trio wokalne w składzie: Joanna Czarkowska, Dominika Kasprzycka-Gałczyńska oraz Dominika Dulny, oczarowało gości klubu nie tylko pięknie współbrzmiącymi głosami, ale i ogromnym wdziękiem scenicznym. Wokalistki zaprezentowały się w retro stylistyce, serwując publiczności muzyczną podróż oscylującą wokół swingu, rock’n’rolla i bigbitu. Nie zabrakło też nowoczesnych brzmień. Zespół zagrał zarówno autorskie kompozycje, jak i kilka znanych przebojów we własnych, energetycznych aranżacjach. Frontmenkom towarzyszył zespół profesjonalnych muzyków, którzy dopełnili występ świetnym brzmieniem instrumentalnym. Singin’ Birds kochają eksperymentować i bawić się różnymi gatunkami. Tę zabawę muzyką dało się słyszeć w każdym dźwięku płynącym ze sceny. Niezwykła ekspresja sceniczna zespołu poderwała gości klubu do tańca. Bawili się tego wieczoru wyśmienicie.

Drugim zespołem, który zachwycił publiczność swoim występem w „Kontraście” był Bolewski & Tubis. Fantastycznego duetu można było posłuchać w minioną sobotę wyłącznie online. Transmisję na żywo śledziła cała rzesza wiernych fanów zespołu, którzy na bieżąco komentowali poprzez wpisy na Facebooku (tam udostępniona została transmisja) to, co działo się na scenie. A działo się bardzo dużo. Koncert w Sochaczewie był internetową premierą drugiej płyty zespołu pt. „Bez końca”. Przez blisko półtorej godziny jazzowe improwizacje przeplatały się z dźwiękami alternatywnego popu, tworząc niezwykle ciekawy efekt. Autorskie kompozycje duetu uzupełnione świetnymi tekstami Radka Bolewskiego zachwyciły internautów. Pod adresem zespołu popłynęło tego wieczoru wiele ciepłych słów i wyrazów uznania. Sami muzycy tuż po koncercie mówili, że to wsparcie i energię od publiczności, mimo odległości, było wyraźnie czuć i grało im się fantastycznie.

Występ duetu Bolewski & Tubis to pierwsza transmisja na żywo z „Kontrastu”, którą można było oglądać na Facebooku. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy śledzili koncert online, za obecność, entuzjastyczne reakcje i słowa wsparcia. Kolejny koncert już w najbliższą sobotę 26 września. Tym razem transmitowany będzie na żywo występ kwartetu Szczerbiec/Osenkowski/Madajski/Urzędowski. W wykonaniu zespołu usłyszymy autorską muzykę ilustracyjną Michała Szczerbca z towarzyszeniem brzmienia fletu poprzecznego, saksofonu, pianina oraz gitary basowej. Transmisja rozpocznie się o godz. 19.00 na fanapage’u Klubu Kontrast na Facebooku.

Iza Strzelecka

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz