Kładą dach na komendzie.

W ubiegłym tygodniu, po kilkutygodniowej przerwie ruszyły prace związane z przebudową komendy sochaczewskiej straży pożarnej. Wykonawca inwestycji przystąpił do montażu konstrukcji nowego dachu budynku.

Została ona położona na nadbudowanej części komendy, w której będą się mieściły m.in. pomieszczenia administracyjne oraz nad garażami.

Przypomnijmy, że do tej pory przebudowano już plac wewnętrzny oraz wybudowano nową wieżę, na której będą zamontowane systemy łączności. Przystąpiono również do termomodernizacji budynku, na którym zostaną zamontowane panele fotowoltaiczne.

Koszt oczekiwanej od lat przez sochaczewskich strażaków inwestycji przekroczy ponad dwa miliony złotych. Pochodzą one budżetu województwa – 400 tysięcy złotych, miejskiego samorządu – 200 tysięcy złotych, Starostwa Powiatowego – 200 tysięcy złotych, Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej – 400 tysięcy złotych, KW PSP – 346 tysięcy złotych, oraz z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska – 652 tysiące złotych.

Zakończenie prac budowlanych planowane jest na 30 czerwca tego roku, w przeddzień 140. rocznicy utworzenia w Sochaczewie straży pożarnej. Ta powstała 1 lipca 1880 roku. Dodajmy, że tego samego dnia oddano do użytku budynek sochaczewskiej straży, który do lat 70. ubiegłego wieku istniał przy skrzyżowaniu ulic Toruńskiej i Farnej. Starą strażnicę można zobaczyć nie tylko na starych fotografiach, ale również w filmie „Jons i Erdme” z 1959 r. w reżyserii Victora Vicasa i z udziałem między innymi Giulietty Masiny i Carla Raddatza.

jur

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz