Kilka miesięcy szczęścia.

SONY DSC
Reklamy

Przebudowa pierwszego fragmentu ulicy 15 Sierpnia zbliża się do finiszu. Jednak kierowcy tylko przez kilka miesięcy będą mogli cieszyć się z jazdy po wyremontowanym fragmencie drogi. Już na początku przyszłego roku ulica ponownie zostanie rozkopana. Tym razem od Broniewskiego do obwodnicy Sochaczewa.

Największa tegoroczna inwestycja drogowa miejskiego samorządu, jaką jest przebudowa pierwszego odcinka ulicy 15 Sierpnia od skrzyżowania z ulicą Mazowiecką do Broniewskiego, zbliża się do końca. Firma Trakt położyła już pierwszą warstwę asfaltu. Przystąpiono także do ustawiania nowego oświetlenia. I jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to ulica zostanie oddana do użytku na początku października.

Koniec i początek

Przypomnijmy, że przebudowa stała się możliwa dzięki dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych. Wyniosła ona 2,5 mln i pokryła 55 procent kosztów całej inwestycji o wartości 4,6 mln zł. Za te środki nie tylko wybudowano nową nawierzchnię. Położono także kanalizację deszczową oraz przebudowano wyloty burzowców do Bzury. Ułożono również nowe chodniki, a już wkrótce na jezdni, po wylaniu ostatniej warstwy asfaltu, zostaną wytyczone dwa pasy ruchu dla rowerów.

W ramach prowadzonych prac przebudowano także istniejące skrzyżowania oraz wjazdy do posesji. Powstało także nowe oświetlenie, które ustawiono na odcinku od ulicy Traugutta do Łuszczewskich oraz w ulicy Pionierów. To jednak nie koniec. Miasto ogłosiło właśnie przetarg na wyłonienie wykonawcy przebudowy drugiego fragmentu ulicy 15 Sierpnia. A kto nim zostanie, dowiemy się już 23 września.

Dopną ulicę

Tym razem prace będą prowadzone od skrzyżowania z Broniewskiego do obwodnicy Sochaczewa i mają się zakończyć 31 sierpnia 2021 roku. Realizacja drugiego etapu remontu jednej z najważniejszych ulic w Sochaczewie stała się możliwa również dzięki pozyskaniu dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych, które pokryje 65 procent kosztów inwestycji.

– Otrzymaliśmy 3,2 miliona złotych. Wartość całego zadania szacujemy na 4,98 miliona złotych. Za rok skończymy przebudowę tej ulicy na całej długości. A mówimy o dwóch miejskich odcinkach, mających łącznie 1,6 kilometra, oraz wykonanym już fragmencie wojewódzkim o długości 2,1 kilometra. Nie udałoby się to bez współpracy z marszałkiem, radnymi sejmiku oraz ministrem Maciejem Małeckim – podkreśla Piotr Osiecki, burmistrz Sochaczewa.

Za pozyskane środki oraz wkład własny miasta planowane jest całkowite przebudowanie ulicy na odcinku 935 metrów. Oprócz samej jezdni zostaną ułożone nowe chodniki oraz wydzielony półtorametrowy pas rowerowy po obydwu stronach jezdni. Planowana jest również przebudowa 350 metrów kanalizacji deszczowej oraz skrzyżowań z ulicą Okrzei i z ulicą Łuszczewskich. Powstaną także nowe zatoki autobusowe i miejsca postojowe dla samochodów.

Jerzy Szostak

Fot.: Jerzy Szostak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz