Kierowcy pod wpływem narkotyków.

Pijani kierowcy stanowią ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Nie inaczej jest z kierowcami znajdującymi się pod wpływem narkotyków. W ostatnim czasie policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali środki odurzające i podejrzewa się ich o kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków.
Kierowcy pod wpływem alkoholu stanowią ogromne niebezpieczeństwo dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Zaburzona psychomotoryka i często przy tym nadmierna prędkość powodują, że o tragedię na drodze nie trudno. Podobnie jest z kierowcami znajdującymi się pod wpływem narkotyków.

Pierwszy z mężczyzn, który wpadł w ręce policjantów to 20 – letni mieszkaniec gminy Sochaczew. Funkcjonariusze zatrzymali go w Żelazowej Woli. Podczas wykonywanych czynności zabezpieczono torebkę z brązowym suszem. Mężczyzna prawdopodobnie kierował autem pod wpływem marihuany, więc pobrano mu krew do badań.

Kolejny z zatrzymanych to 29 – letni mieszkaniec gminy Rybno. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali go do kontroli w Matyldowie. Podczas wykonywanych czynności funkcjonariusz zauważył w aucie słoik z zielonym suszem. Podczas przeszukania znaleziono przy nim lufkę nabitą suszem. Mężczyzna został doprowadzony do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem pod wpływem środka odurzającego jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności. Pijany lub odurzony narkotykami sprawca śmiertelnego wypadku drogowego lub powodującego ciężkie uszkodzenie ciała, oprócz świadomości, że zabił lub okaleczył innego człowieka, może trafić do zakładu karnego na 12 lat. Kara nie może być zawieszona.

mł. asp. A. Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz