Kierowca przysnął za kółkiem.

Reklamy

Do poważnej kolizji doszło w czwartek rano, 1 lutego w Żdżarowie na drodze krajowej nr 50. Przy zjeździe od ronda w kierunku Sochaczewa z niewyjaśnionych przyczyn kierowca ciężarówki daf zjechał ze swego pasa drogi na przeciwległy i wjechał do rowu. Do zdarzenia doszło o godzinie 3.40 nad ranem.

– To bardzo trudna pora dla kierowców w czasie jazdy. Nie znamy przyczyn, a jedynie możemy się domyślać, co było powodem tej kolizji. Być może zmęczenie lub moment nieuwagi. Na szczęście kierowcy, ani innym uczestnikom ruchu na drodze nic się nie stało. Był trzeźwy. Ucierpiały jedynie drzewa na poboczu. Skosił ciężarówką aż trzy – mówi Agnieszka Dzik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.

Przyczyną kolizji najpewniej była dekoncentracja kierowcy spowodowana zmęczeniem lub jego przyśnięcie za kierownicą. Daf wiózł transport mrożonych kurczaków. Część ładunku wysypała się na drogę, a większość do rowu. Mimo, że ciężarówka wystawała częściowo na jezdnię to jednak nie powodowała blokady ruchu. Trasa była cały czas przejezdna i nie było najmniejszych zakłóceń. Usuwanie skutków kolizji trwało kilka godzin.

BN

Fot. archiwum KPP Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz