Zatrzymano kierowcę podejrzanego o śmiertelne potrącenie 15-miesięcznej dziewczynki

Jak już pisaliśmy do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło w Przęsławicach w powiecie sochaczewskim. Kierowca białego Infiniti  potrącił wózek z 15-miesięczną dziewczynką prowadzony przez ojca, z którym szedł także 4-letni syn Franek.

Ojciec  dziewczynki  usiłował sam ratować dziecko. Jak relacjonują świadkowie,   siedział w rowie,  obejmując córeczkę,  wzywając pomocy, nie miał przy sobie telefonu.  Pogotowie i straż wezwali przejeżdżający obok ludzie.

Na miejscu pojawili się  strażacy i śmigłowiec LPR. Niestety, pomimo podjętej reanimacji, która trwała około 30 minut,  Hania zmarła. Kierowca zbiegł. Mężczyznę podejrzewany o spowodowanie wypadku został zatrzymany w sobotę przed południem.

Do tragicznego wypadku drogowego doszło w piątek około godziny 18.00 na drodze wojewódzkiej nr 575 we wsi Przęsławice.

Udało się ustalić, iż najprawdopodobniej ten pojazd ok. godziny 17:36 poruszał się ww. drogą na terenie gminy Słubice między miejscowościami Studzieniec-Słubice, a dalej prawdopodobnie w kierunku miejscowości Iłów.

Kierowca Infiniti GX 30 odjechał z miejsca zdarzenia w kierunku Kazunia. Jednak na miejsc zdarzenie pozostały plastikowe fragmenty pochodzące z auta m.in. lusterko. To także pomogło w ujęciu sprawcy.

Policjanci wykonali intensywne czynności, aby jak najszybciej ustalić sprawcę tego tragicznego w skutkach zdarzenia. Wszystkie czynności wykonywane były pod nadzorem prokuratora. Komendant Powiatowy Policji w Sochaczewie ogłosił alarm dla funkcjonariuszy z sochaczewskiej jednostki.

Zabił roczną dziewczynkę i uciekł. Kierowca  infinity qx30   poszukiwany

 

-Analizowane były wszystkie sygnały od społeczeństwa, które mogły pomóc w ustaleniu okoliczności wypadku. Dzięki pomocy społeczeństwa i pracy policjantów, dzisiaj około południa podejrzewany o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym został zatrzymany. Jest to 61-letni mężczyzna pochodzący z Warszawy. Do sprawy zabezpieczony został również samochód, którym prawdopodobnie mężczyzna poruszał się w chwili zdarzenia. W dalszym ciągu prowadzimy czynności pod nadzorem prokuratury – informuje mł. asp. Agnieszka Dzik.

Do sprawy zabezpieczony został również samochód, którym prawdopodobnie poruszał się w chwili zdarzenia.

W sobotę, po południu mężczyzna został przewieziony d prokuratury w Sochaczewie. Jego przesłuchanie trwało prawie 2 godziny. Złożył obszerne wyjaśnienia. Po przedstawieniu materiału dowodowego, mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczki z miejsca wypadku.

W niedzielę wielkanocną prokurator będzie wnioskował o trzymiesięczne aresztowanie mężczyzny. Jeszcze dziś sąd ma podjąć decyzję w tej sprawie.

Policja nadal prowadzi czynności pod nadzorem prokuratury.

eps

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz