Karolina Zawadzka – zbiórka zakończona sukcesem.

O zbiórce zorganizowanej na operację Karoliny Zawadzkiej pisaliśmy w jednym z ostatnich numerów Expressu Sochaczewskiego. Teraz dzięki wsparciu internatów oraz rodziców Mikołaja Rokickiego udało się zebrać kwotę, która przekroczyła założony cel.

Karolina Zawadzka od najmłodszych lat cierpi na kifoskoliozę. Jest to ciężka choroba polegająca na skrzywieniu kręgosłupa. W tym przypadku choroba jest już na tyle zaawansowana, że wymagane jest leczenie operacyjne. Z tego powodu na stronie fundacji siepomaga.pl została założona zbiórka charytatywna. Koszt operacji oscyluje w graniach 200 tysięcy złotych. Od momentu uruchomienia akcji charytatywnej, zebrana kwota z dania na dzień rosła. Poza samą zbiórką powstała grupa na Facebooku „Okażmy serce – licytacje dla Karoliny” gdzie każdy może wziąć udział w licytacji przedmiotów i usług z czego zysk w całości jest przekazywany na ten szczytny cel.

Prawdziwy przełom nastąpił, gdy rodzicie Mikołaja Rokickiego, chłopca na, którego operacje również była organizowana akcja charytatywna, postanowili w całości wpłacić niewykorzystane w czasie leczenie Mikołaja pieniądze na konto Karoliny Zawadzkiej.

Mikołaj Rokicki cierpiał na hiperinsulinizm, przeszedł operację w Niemczech dzięki czemu wrócił do zdrowia. Operacja była kosztowna, jednak jak się później okazało nie wszystkie pieniądze były potrzebne. Pozostałą kwotę czyli niemal 170 tysięcy złotych rodzice Mikołaja przekazali Karolinie Zawadzkiej. Dzięki temu zbiórka zakończyła się sukcesem. Powyższa wpłata spowodowała, że udało się zebrać kwotę przewyższającą początkowe założenia.

Zbiórka wciąż jest aktywna pod adresem www.siepomaga.pl/zawadzka-karolina. Zachęcamy od dokonywania wpłat bowiem zawsze mogą pojawić się jakieś dodatkowe koszty związane z leczeniem. Jeśli tak się nie stanie to pozostała kwota z pewnością zasili konto innej osoby walczącej o swoje zdrowie.

Aleksander Szostak

Fot. Karolina Zawadzka

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz