Jest już szkielet, niebawem będą ściany

Pogoda sprzyja pracom budowalnym, a wykonawca nie zwalnia tempa. Postęp prac widać z każdym dniem. W najbliższym czasie postawione zostaną ściany głównego budynku nowej sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2.

Przypomnijmy, że wykonawcą inwestycji jest sochaczewski zakład remontowo-budowalny „Ella”. Koszt budowy obiektu to blisko 4,5 mln zł. Prace rozpoczęły się pod koniec ub. roku i początkowo obejmowały przygotowanie placu budowy, w tym rozebranie budynku gospodarczego kolidującego z inwestycją i wykonanie wykopów pod fundamenty. Dzisiaj „szkielet” nowej hali wyrasta już z ziemi. Odwiedziliśmy plac budowy, aby sprawdzić postęp prac.

– Wszystko odbywa się bez większych przeszkód. Prowadzimy roboty zgodnie z ustalonym harmonogramem. Zakończyliśmy prace na tak zwanym poziomie zero, to jest mamy gotowe fundamenty, teraz robimy zbrojenia. Na plac budowy dojechały już szalunki. Będziemy niebawem je montować i zalewać ściany budynku. Następnie zamkniemy obiekt dachem. Powinniśmy uporać się z tym najpóźniej do jesieni tego roku, tak aby później, już na spokojnie, bez względu na warunki pogodowe, prowadzić prace wykończeniowe w środku – mówi kierownik budowy, Janusz Wiercioch.

Nowa sala ma zostać ukończona w połowie 2022 roku. Powstaje ona w północnym skrzydle szkoły, od strony ul. Pionierów. Wysoki na ponad 10 metrów obiekt ma mieć 605 m2 powierzchni, a wraz z łącznikiem i zapleczem technicznym 844 m2. W sali będzie mogło przebywać jednorazowo do 160 osób, w tym ponad sto na widowni złożonej z dwóch składanych trybun. Na parkiecie o wymiarach 28 x 15 m wyznaczone zostaną pola do gry w siatkówkę i koszykówkę. Ponadto obiekt wyposażony będzie m.in. w drabinki, tablicę wyników oraz bramki do futsalu i piłki ręcznej. Dodatkowo, na dachu zamontowana zostanie instalacja fotowoltaiczna produkująca prąd. Przebudowany zostanie układ komunikacji wokół sali, powstaną miejsca parkingowe, a cały obiekt dostosowany będzie do potrzeb niepełnosprawnych (podjazdy, szerokie drzwi, specjalne toalety itp.).

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz