Jest gotowy projekt.

Fot. UG Rybno

RYBNO Do gminy Rybno trafił 11 stycznia gotowy projekt przedszkola, które ma tam powstać. Plany przygotowane zostały przez Agnieszkę Pyrzanowską, która zaprojektowała obiekt zgodnie z oczekiwaniami i wizjami samorządowców.

Ma to być nowoczesny budynek, który zapewni dzieciom najlepsze standardy opieki. Z projektu wynika, że będzie to obiekt parterowy, w którym mieścić się będzie m.in. 6 oddziałów przedszkolnych, gabinet dla pedagoga, psychologa, sala artystyczna, szatnie. Budynek odpowiadać ma na aktualne potrzeby lokalowe, a także wzrastające potrzeby w zakresie kształcenia i rozwoju zdolności manualno-artystycznych. W zamierzeniu architekta budynek będzie prosty w konstrukcji, lekki, ale jednocześnie przyjazny i funkcjonalny dla użytkowników.

­– Kolejnym krokiem jest teraz uzyskanie stosownych zezwoleń, abyśmy już niedługo mogli rozpocząć budowę. Złożyliśmy też wniosek o dofinansowanie zadania ze środków rządowego Programu Funduszy Inwestycji Lokalnych. Pozostaje nam czekać na pozytywne wiadomości – mówi Damian Jaworski, wójt gminy Rybno.

Mieszkańcy liczą, że jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa i może już za rok pierwsze maluchy przekroczą progi przedszkola.

BN

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz