Jesienne podkłady.

Skóra twarzy jesienną porą wymaga specjalnej ochrony. Latem wystarczał rozświetlający puder   do muśnięcia skóry, aby podkreślić opaleniznę. Jesienne chłody, wiatr oraz zanieczyszczone powietrze nie sprzyjają utrzymaniu skóry w dobrym stanie.

Podkład jest doskonałym produktem ochronnym. Odpowiednio dobrany do rodzaju cery nie tyko ją zabezpieczy przed złymi warunkami atmosferycznymi, ale ukryje niedoskonałości i doda skórze zdrowego wyglądu.

Na przebarwienia użyjemy podkładu mocno kryjącego. Zaopatrzmy się w podkład niezbyt gęsty, łatwy do rozprowadzenia na twarzy. Powinien w swoim składzie zawierać witaminy. Najważniejsza jest witamina C, ponieważ stopniowo będzie rozjaśniała przebarwienia. Podkład nakładamy cienką warstwą, nie tworzymy maski. Grubszej warstwy potrzebują miejsca ciemniejsze.

Skóra zmęczona potrzebuje podkładu nawilżająco-odżywczego. W takim podkładzie powinny znajdować się perłowe drobinki odbijające światło. Koniecznością są witaminy oraz kwas hialuronowy. Powinien być to podkład o średnich właściwościach kryjących.

Skóra błyszcząca wymaga podkładu o przedłużonym działaniu. Podkład taki powinien zawierać składniki, które zmniejszają wydzielanie sebum (cynk, krzem, talk). Powinien być lekkiej konsystencji.

Skóra wrażliwa i naczynkowa wymaga podkładu hypoalergicznego z naturalnymi składnikami kryjącymi. Są to zazwyczaj podkłady apteczne.

Cera dojrzała i zazwyczaj sucha wymaga podkładu z bardzo dużymi nawilżaczami. Są to podkłady płynne o jedwabistej konsystencji, półmatowe. Takie podkłady odwracają uwagę od zmarszczek. Podkłady nie powinny zawierać pudru, aby nie gromadził się w załamaniach zmarszczek. W składzie podkładu powinny znajdować się takie składniki jak: ceramidy, peptydy, witaminy, kwas hialuronowy i napinające zmarszczki proteiny.

Jesienią starajmy się wybierać ciepłe odcienie podkładu i nakładajmy go z umiarem.

Zapraszam na jesienną odnowę skóry pillingami najnowszej generacji.

Hanna Kasztelan

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz