Jedenaście firm chce budować salę przy „dwójce”.

Jedenaście firm z całej Polski złożyło oferty w ogłoszonym przez burmistrza przetargu na budowę nowej sali gimnastycznej na tyłach Szkoły Podstawowej nr 2.

Oferty dostarczyły firmy m.in. z Kielc, Przasnysza, Bielska Podlaskiego, Sochaczewa i  Radomia. Oferowane przez nich ceny wahają się w granicach od 4,7 mln do prawie 6,8 mln zł. Najkorzystniejszą złożyło przedsiębiorstwo Nafibud S.A. Bielska Podlaskiego, na kwotę 4.700.704 zł. Biorąc pod uwagę, że na inwestycję ratusz odłożył 4,4 mln, w tej sytuacji nie można zawrzeć umowy, a to oznacza, że najbardziej prawdopodobne są dwa scenariusze.

Pierwszy z nich, ale bardziej ryzykowny, to unieważnienie przetargu, co przy tak dużym zainteresowaniu firm daje spore szanse na uzyskanie w powtórnym przetargu jeszcze niższej ceny. Ten wariant jest jednak obarczony istotną wadą – jeszcze niższa cena może (choć nie musi) oznaczać niższą jakość prac.

Drugi scenariusz, to dołożenie brakujących 300 tysięcy i zawarcie umowy z Nafibudem. Wydaje się on bardziej prawdopodobny, ponieważ o konieczności budowy sali sportowej publicznie w ostatnim czasie wypowiadali się zarówno burmistrz Piotr Osiecki, jak i przewodniczący rady Sylwester Kaczmarek. Można zatem wnioskować, że ostateczne decyzje w tej sprawie zapadną szybko i będą to decyzje na TAK.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz