Jak uzyskać patronat starosty.

Reklamy

Zgodnie z zarządzeniem starosty sochaczewskiego z 28 października ustanowione zostały procedury przyznawania Patronatu Honorowego Starosty Sochaczewskiego. Jak podkreśla starosta Jolanta Gonta, chodzi o ujednolicenie i usystematyzowanie jednego wzoru obiegu dokumentów dla określonych inicjatyw.

Regulamin i wniosek patronatu zostały opracowane dla podkreślenia szczególnego charakteru organizowanych imprez, wydarzeń, a także ukazujących się publikacji na terenie powiatu sochaczewskiego. Dokument ten obowiązuje od 28 października br.

Przejrzyste zasady

W ciągu roku kalendarzowego wiele placówek, organizacji czy stowarzyszeń zwraca się z pisemną prośbą do Starostwa Powiatowego w Sochaczewie o objęcie patronatem przez starostę jakiegoś wydarzenia czy przedsięwzięcia. Wzorem innych samorządów ta kwestia i w sochaczewskim urzędzie została uregulowana, a tak naprawdę wszystkie zasady zostały zebrane w jeden przejrzysty i prosty do wypełnienia wniosek.

Ustanowiony regulamin zakłada zasady i procedury, które obowiązują przy przyznawaniu patronatu honorowego starosty sochaczewskiego. Wskazano w nim m.in. terminy składania i rozpatrywania podania, a także zobowiązania organizatora wydarzenia względem urzędu.

Oczywiście, jak dotychczas udzielenie patronatu nie podlega żadnym opłatom. Starosta wzorem lat poprzednich nie udziela patronatu stronom oraz portalom internetowym. Podobnie jak w przypadku pomników czy tablic pamiątkowych, nie obejmuje patronatu nad samą ideą oraz procesem realizacji, może natomiast zadecydować o objęciu patronatu nad uroczystością odsłonięcia gotowego pomnika czy tablicy pamiątkowej. Co istotne, w przypadku przedsięwzięć cyklicznych o patronat należy występować każdorazowo.

Jak to załatwić?

Z wnioskiem może wystąpić tak osoba prywatna, jak i instytucja, która jest organizatorem przedsięwzięcia czy to sportowego czy kulturalnego, o zasięgu tak lokalnym, jak i ponadregionalnym, ogólnopolskim czy międzynarodowym.

Regulamin wraz z wnioskiem oraz rozporządzenie starosty w sprawie ustanowienia procedury przyznania patronatu honorowego starosty sochaczewskiego, a także pozostałe załączniki związane z przetwarzaniem danych osobowych, są do pobrania na stronie internetowej urzędu, tj. www.powiatsochaczew.pl w zakładce „jak załatwić” – podstrona: Patronat Honorowy Starosty Sochaczewskiego.

– Zdarzało się, że osoby prywatne czy placówki składały do starosty pisemne podania z prośbą o objęcie swym patronatem danego konkursu czy zawodów sportowych, dosłownie na ostatnią chwilę przed wydarzeniem. Bardzo często też przedstawione w piśmie informacje były lakoniczne i mało precyzyjne. Wówczas należało kontaktować się z organizatorem i dopytywać o szczegóły. Dlatego, aby na przyszłość uniknąć podobnych, niepotrzebnych sytuacji, przygotowaliśmy gotowy zbiór zasad i prosty w wypełnianiu, przejrzysty wniosek o patronat starosty sochaczewskiego. Tego typu rozwiązanie na pewno usprawni całą procedurę – puentuje Marcin Odolczyk, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Sochaczewie.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie

fot. Plebiscyt Sportowiec Roku, to jedna z imprez odbywających się pod patronatem Starosty Sochaczewskiego

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz