JAK POWITAĆ WIOSNĘ?.

 Zbliżamy się do cieplejszych dni. Przebywaliśmy w okresie zimy w przegrzanych pomieszczeniach. Skóra nasza jest przesuszona i szorstka.

Dobrym zabiegiem w domu będzie pilingowanie pod prysznicem. Pomoże to w odnowie naskórka. Pozbywając się zrogowaceń, łatwiej pozwolimy skórze wchłonąć nakładane preparaty odżywcze po kąpieli.

Następnym sposobem na ujędrnienie jest wykonanie masażu szczotką. Pobudza on krążenie, co pozwoli preparatom dotrzeć w głębokie jej warstwy.

Do masażu użyjmy np. soli morskiej. Masaż wykonajmy raczej rano, przesuwając szczotkę od stóp w kierunku serca. Zabieg wykonać co drugi dzień.

Rozjaśniamy plamy

Warto zaopatrzyć się w kremy wybielające do pielęgnacji domowej. Kremy te rozjaśnią drobne plamy i niedoskonałości, pod warunkiem, że będą używane systematycznie. Koniecznie używajmy preparatów na dzień z filtrem. Jeśli po stosowaniu kremów nie uzyskamy oczekiwanych rezultatów, należy skorzystać z zabiegów w gabinecie kosmetycznym.

W celu odnowy skóry polecane jest oczyszczenie i odżywienie. Dobrą metodą regeneracji będzie mezoterapia igłowa. Czasami wystarczy jeden zabieg i jest widoczna odnowa. Dobrze jest wykonać sesję   4 zabiegów, aby efekt utrzymał się dłużej.

Poświęćmy trochę czasu na gimnastykę twarzy, przywrócimy objętość mięśni, co poprawi jej wygląd.

Tłuszcz z podbródka możemy usunąć specjalnymi preparatami rozpuszczającymi lub nićmi PDO.

Do nocnej pielęgnacji włączmy witaminę C – uszczelni naczynia włosowate i zlikwiduje rumień.

Dla polepszenia wyglądu w dzień do makijażu używajmy cienkiej warstwy pudru lub podkładu rozświetlającego. To natychmiast odświeży i odmłodzi twarz.

Hanna Kasztelan

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz