JAK NAKŁADĆ RÓŻ?.

Róż rozświetla twarz, ożywia ją, nadaje jej świeży wygląd. Zastosowanie tego kosmetyku może stanowić najistotniejszy element makijażu. Odrobina różu na policzkach, ewentualnie na czole, powiekach, nosie i brodzie, powoduje, że twarz staje się świeża. Żeby jednak uzyskać pożądany efekt, trzeba róż stosować z umiarem – jego odcień powinien być idealnie dopasowany do karnacji skóry, tworząc z nią całość.

Rola różu to również „rzeźbienie” zarysu twarzy poprzez nakładanie odpowiednio ciemniejszych odcieni kosmetyku lub podkreślenie jej świeżości odcieniami jasnymi.

Kilka wskazówek, jak prawidłowo nakładać róż, zgodnie z kształtem twarzy.

– twarz okrągła – cel to wyszczuplenie twarzy. Nie należy w takim wypadku nakładać kolorów intensywnych, ale odcienie łagodne, harmonizujące z karnacją. Dobrze jest wybrać róż 2 lub 3 tony ciemniejszy niż kolor cery i nakładać go od skroni, wzdłuż linii włosów – po takim zabiegu boki twarzy pozostają w cieniu, przez co wydaje się ona szczuplejsza. Następnie nakłada się róż na policzki, schodząc w kierunku ust.

– twarz kwadratowa – najpierw stosuje się róż w odcieniu naturalnym, nakładając go od skroni do dołu uszu. Przy takim kształcie twarzy dobrze jest też zastosować odrobinę różu na policzki, żeby nabrała ona zdrowego wyglądu – w tym celu posługujemy się tym samym odcieniem, za pomocą którego osiągnęliśmy efekt wyszczuplenia twarzy lub odcieniem zdecydowanie weselszym, ale nie mogą bardzo różnić się od siebie.

– twarz owalna lub podłużna – celem jest poszerzenie twarzy i nadanie jej zdrowego wyglądu. Koniecznie należy wybierać odcienie delikatne (morelowy, brzoskwiniowy) i stosować z umiarem.

– twarz trójkątna – należy wybrać odcień naturalny w celu poprawienia zarysu zbyt szerokiego czoła, nakładając róż u nasady włosów. Do nadania twarzy zdrowego wyglądu, trzeba położyć odrobinę różu w tonie bardziej świetlistym na policzkach, w okolicach oczu (odcień różowy lub morelowy).

Hanna Kasztelan

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz