Jak ma wyglądać Strefa Aktywności?.

Zgodnie z zapowiedziami wszystkie zwycięskie przedsięwzięcia z Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego z ostatniej edycji głosowania zostaną zrealizowane w przyszłym roku. Ponadto ratusz planuje zlecić wykonanie dokumentacji na wykonanie projektu budowy Strefy Aktywności, która będzie w przyszłości dopełnieniem oferty rekreacyjnej na terenach nad Bzurą.

Czym będzie Strefa Aktywności – kolejną siłownią zewnętrzną, placem zabaw, czy może nowoczesnym skate parkiem? Będzie to w dużej mierze zależeć od opinii mieszkańców. Przed zleceniem projektu zagospodarowania terenu ratusz planuje przeprowadzić w tej sprawie szerokie konsultacje społeczne. Więcej o ogólnych założeniach tego przedsięwzięcia mówił Piotr Osiecki w ostatnim wywiadzie udzielonym „Ziemi Sochaczewskiej”.

 W rejonie zamku i bulwarów spacerowych nad Bzurą jest jeszcze jeden niezagospodarowany teren leżący między skarpą mostu a ulicą Podzamcze. To idealne miejsce na Strefę Aktywności, gdzie będzie można pojeździć na deskorolce, rowerze, poćwiczyć, zdrowo spędzić czas z dziećmi. Strefa ma służyć dzieciom, młodzieży, a może także seniorom. Na razie nie chcę mówić o szczegółach, bo po pierwsze projektowanie i uzgodnienia zamierzeń potrwają ponad rok. Po drugie, o to jak miałaby wyglądać strefa, co powinno się w niej znaleźć, czego brakuje na placach zabaw czy terenach zarządzanych przez MOSIR, chcę zapytać mieszkańców. Najciekawsze propozycje, które można będzie zrealizować w tym miejscu, zarekomendujemy potem firmie projektującej obiekt – wyjaśnia burmistrz.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz