Inwestycja ruszy szybciej.

KAPTURY – WSZELIWY Remont gminnej drogi na odcinku Kaptury – Wszeliwy niebawem ruszy. Spora w tym zasługa dwóch rodzin – Katarzyny i Roberta Cieślaków oraz Konrada Krakowiana, którzy nieodpłatnie przekazali przyległe do drogi pasy ziemi, które pozwolą poszerzyć trasę do obowiązujących norm.

­– Każdy złożony wniosek do Funduszu Dróg Samorządowych zarządzanego przez Wojewodę Mazowieckiego musi spełniać podstawowe założenia programu. W danej inwestycji  szerokość pasa drogowego to minimum 4,5 metra. Decyzja mieszkańców przyśpiesza procedury. W imieniu własnym oraz mieszkańców gminy Iłów dziękuję darczyńcom za społeczną postawę – stwierdził Jan Paweł Kraśniewski, wójt gminy Iłów.

Na drogę Kaptury – Wszeliwy o długości 930 metrów gmina Iłów dostała z Funduszu Dróg Samorządowych ponad 341 tys. złotych. Wkład własny gminy zamyka się kwotą 85 tys. złotych. Mieszkańcy bardzo cieszą się, że ten odcinek drogi, jeden z najgorszych pod względem stanu technicznego drogi, w końcu zostanie naprawiony.

­– Długo na to czekaliśmy. Ta droga to praktycznie dziura na dziurze i dziura pogania. W końcu będzie można przejechać bez ryzyka uszkodzenia na niej samochodu – mówi jeden z mieszkańców Kapturów.

BN

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz