Inwentaryzują źródła ciepła.

Fot. Pixabay

RYBNO Od 1 do listopada do 15 grudnia na terenie gminy Rybno, podobnie jak w innych gminach powiatu sochaczewskiego, trwa szczegółowa inwentaryzacja indywidualnych źródeł ciepła. Koszty tych działań sfinansowane są ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego z programu Mazowiecki Instrument Wsparcia Ochrony Powietrza Mazowsze 2020.

Inwentaryzację przeprowadzają ankieterzy z firmy Perlex. Są oni upoważnieni do tych działań przez Urząd Gminy, który zawarł z tą firmą umowę na wykonanie usługi. Ankieterzy pytają o informacje dotyczące inwentaryzowanego obiektu, takie jak dane adresowe, dane o budynku lub lokalu, oraz szczegółowe dane o źródłach ciepła. Inwentaryzacja ma na celu polepszenie jakości życia mieszkańców regionu poprzez poprawę jakości powietrza oraz ocenę jakości ciepła. W interesie mieszkańców jest udzielenie pełnej i rzetelnej informacji na zadane pytania.

Z powodu pandemii koronawirusa ankieterzy będą się kontaktować z mieszkańcami telefonicznie. Jednak, jeśli ktoś nie posiada aparatu telefonicznego lub nie będzie z nim kontaktu poprzez telefon, to będzie miał pozostawioną w skrzynce pocztowej ankietę z krótką informacją, jak te druki wypełnić. Potem trzeba te informacje przesłać na wskazany adres.

Ankieterom niepotrzebne są dane osobowe. Do wypełnienia ankiety potrzebne są tylko dane na temat klasy kotła, jego sprawności, ilości spalonego paliwa w okresie grzewczym, powierzchni użytkowej budynku, która jest ogrzewana, ocieplenia i ewentualnych planów właściciela odnośnie zmianu sposobu ogrzewania.

­– Zgodnie z regulaminem Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza mieszkańcy posiadający indywidualne źródło ogrzewania, którzy nie przekażą informacji o typie wykorzystywanego urządzenia we wskazanym terminie, zostaną zakwalifikowani jako ci, którzy posiadają źródła pozaklasowe, czyli tak zwane kopciuchy – informuje Damian Jaworski, wójt gminy Rybno.

Podobna inwentaryzacja ruszyła też w gminie Młodzieszyn.

BN

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz