Inwentaryzacja kotłowni – dbajmy wspólnie o nasze środowisko!.

Reklamy

Niebawem do domów mieszkańców naszej gminy zapukają ankieterzy, przygotowujący zbiorczą informację na temat kotłowni we wszystkich budynkach na terenie gminy Teresin.

Nazwa firmy realizującej tę inwentaryzację zostanie podana do publicznej wiadomości po wyłonieniu wykonawcy. Przeprowadzenie spisu wszystkich źródeł ciepła w gminie stanowi realizację obowiązku, zapisanego w dokumencie „Program Ochrony Środowiska Województwa Mazowieckiego”.

Wójt Gminy Teresin Marek Olechowski zwraca się z prośbą do Mieszkańców o zrozumienie i życzliwość okazywaną realizującym to zadanie. Zebrane informacje posłużą do stworzenia bazy danych, która zostanie wykorzystana do zdobywania dofinansowania na unowocześnienie naszych kotłowni. Wszystkie zmiany, mamy nadzieję, prowadzić będą do poprawy jakości powietrza, którym oddychamy my i nasze dzieci. Wypełnienie ankiety nie jest obowiązkowe, ale każdy kwestionariusz przybliży nas do zbudowania porządnego planu, który w niedługim czasie mamy szansę zrealizować, a tym samym znacznie poprawić jakość powietrza w naszej okolicy. Dlatego prosimy o Państwa o zaangażowanie w tym procesie. To bardzo proste, a może wiele u nas zmienić.

Inwentaryzacja zostanie w 100% sfinansowana z dotacji pozyskanej z budżetu samorządu województwa mazowieckiego w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza „Mazowsze 2020”. Dofinansowanie przyznane na realizację tego zadania wynosi 132 695 zł.

Julita Labus-Kowalska

źródło: UG Teresin

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz