Informacje z Gminy Iłów.

30 listopada, podczas XXXII Sesji Rady Gmin Iłów, omówiona została propozycja nowych stawek za odbiór i gospodarowanie odpadami komunalnymi w 2021 roku.

W przetargu zorganizowanym przez Urząd Gminy w Iłowie ofertę złożyło wyłącznie jedno przedsiębiorstwo – Eneris Surowce S.A, który wycenił usługę na kwotę 2 428 954,02 złotych. Po podzieleniu tej kwoty na liczbę mieszkańców gminy otrzymujemy miesięczną stawkę 39 zł.   Jest to stawka o 3 zł wyższa od statystycznej wyliczonej przez GUS. Rada Gminy ustaliła stawkę 36 zł, w przypadku deklaracji kompostowania odpadów gospodarstwo będzie mogło liczyć na comiesięczną zniżkę w wysokości 10 zł. Zdaniem Wójta Jana Kraśniewskiego są to stawki trudne do zaakceptowania.

1 grudnia 2020 r. odbył się odbiór techniczny drogi w Lubatce wykonanej w ramach zadania „Przebudowy drogi gminnej Nr 380222W w miejscowości Olszowiec – Lubatka”. Droga została wykonana z dotacją rządowego programu – Funduszu Dróg Samorządowych stanowiącą 65 procent kosztów kwalifikowanych.

Kolejną bardzo dobrą informacją szczególnie dla rodziców najmłodszych mieszkańców jest uzyskanie dofinansowania rządowego w ramach resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch+” 2021 (moduł 1a). Dofinansowanie z programu   „Maluch+” wynosi 80 procent – 264 000 zł. Wkład własny gminy w dane inwestycje wyniesie 20 procent – 66 tys. zł. W ramach programu powstanie 8 miejsc w żłobku dla dzieci w wydzielonych pomieszczeniach w Szkole Podstawowej w Giżycach.

Gmina Iłów

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz