Informacja w sprawie epidemii koronawirusa.

Szanowni Mieszkańcy Gminy Iłów, na podstawie zapisów Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. stan epidemii w naszym kraju stał się faktem. Sytuacja zaskoczyła nas wszystkich – uczniów, mieszkańców, nauczycieli, urzędników. Mimo ciężkiej sytuacji, wszyscy wierzymy w to, że wspólnymi siłami przezwyciężymy trudności.

Urząd Gminy w Iłowie w celu zapobieżenia rozprzestrzenianiu się choroby COVID-19 (koronawirus) w Polsce, dbając o bezpieczeństwo pracowników i Interesantów, ograniczając do minimum ilość osób w pomieszczeniach, wdraża pracę zdalną.

Z Urzędem Gminy Iłów zalecany jest kontakt telefoniczny (24 267 50 80) lub elektroniczny (e-mail: sekretariat@ilow.pl ). W przypadku konieczności osobistej wizyty w Urzędzie Gminy Iłów wprowadza się obsługę klientów na parterze budynku Urzędu przy wejściu głównym. Każdy obsługiwany Interesant będzie podlegał obowiązkowej rejestracji poprzez podanie: imienia i nazwiska, miejsca zamieszkania oraz numeru telefonu.

Epidemia koronawirusa prawdopodobnie odbije się na finansach nas wszystkich. Aktualnie pozbawiła już dochodów niektóre branże w naszej gminie, np. przewozy autokarowe, usługi. Wójt Jan Kraśniewski podjął już pierwsze decyzje o przesunięciu terminów płatności, z nadzieją, że w międzyczasie przedsiębiorcy zostaną objęci pomocą rządową. Wspólnym celem samorządu i mieszkańców jest zminimalizowanie skutków kryzysu, a nagły spadek dochodów mieszkańców jest podstawą do przesunięć terminów płatności czy umorzeń.

Skutkiem powyższych działań będą zmniejszone dochody samorządu, mimo to Wójt Gminy Iłów bierze pod uwagę utworzenie inicjatywy wsparcia Ministerstwa Zdrowia w zakupie respiratorów czy środków ochrony. Zdrowie i życie obywateli jest dobrem najwyższym, o które musimy walczyć wszelkimi możliwymi sposobami.

– Dziękuję, że wsłuchaliście się Państwo w apele i wykazaliście odpowiedzialną, społeczną postawę. Dziękuję za wyrozumiałość i zgłaszanie się do urzędu jedynie w sytuacjach koniecznych. Równocześnie proszę o stosowanie się do bieżących komunikatów i wspomaganie seniorów oraz osób o obniżonej odporności w sytuacjach dnia codziennego – mówił w rozmowie telefonicznej Wójt Jan Kraśniewski.

Prosimy o bieżące śledzenie komunikatów zamieszczanych na stronie Urzędu Gminy Iłów.

UG Iłów

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz