Indyjski gość u Chopina.

Salma Ansari i jej mąż Mohammad Hamid Ansari
Reklamy

ŻELAZOWA WOLA W dniach 26-28 kwietnia w Polsce przebywał z trzydniową wizytą Mohammad Hamid Ansari, wiceprezydent Indii. Towarzyszyła mu żona Salma. W czasie tej wizyty Ansari z małżonką spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą. Goście z Indii odwiedzili także Sochaczew.

27 kwietnia w Ministerstwie Rozwoju odbyło się Polsko-Indyjskie Forum Biznesu. Natomiast 28 kwietnia miała miejsce inauguracja nowego kompleksu Ambasady Indii. Podpisana została też umowa dotycząca wymiany w rolnictwie. W czasie, gdy wiceprezydent Indii uczestniczył w spotkaniach biznesowych, jego żona odwiedziła nasz powiat. Zwiedziła Muzeum Dom Narodzin Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli. Jak zaznaczyli pracownicy, wizyta była wcześniej ustalona, gdyż żona Ansariego jest pasjonatką muzyki. Podobno bardzo lubi utwory Chopina. Pani Salma przespacerowała się parkiem. Po czym wyjechała do Sochaczewa. Pogoda nie sprzyjała jednak zwiedzaniu miasta. Salma Ansarii udała się do Hotelu Chopin, gdzie zjadła tradycyjny, polski obiad.

Żona wiceprezydenta Indii jest osobą znaną w swym kraju z licznych wystąpień i dyskusji na łamach prasy i w telewizji dotyczących wykładni religijnej islamu. Salma i jej mąż są muzułmanami, ale uznają swobodę religijną, i tolerancję wobec wszystkich wyznań w duchu hinduizmu. W wizycie w Polsce parze wiceprezydenckiej towarzyszył Priti Saran, sekretarz Ministerstwa Spraw Zagranicznych Indii oraz czterech członków Radźja Sabhy, izby wyższego, indyjskiego parlamentu federalnego, a także przedstawiciele największych hinduskich partii. Część z tej delegacji towarzyszyła pani wiceprezydentowej w wycieczce po ziemi sochaczewskiej.

BN

Fot. FB Salma Ansari

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz