Iłów szyje maseczki i buduje salę.

Akcja szycia maseczek w Iłowie nabrała nowego rozmachu – włączyli się w nią nowi Wolontariusze i członkowie Klubu Senior+, którego pomieszczenia obecnie służą za miejsce produkcji.

Przypomnijmy – maseczki w gminie dla potrzebujących mieszkańców szyte są już od miesiąca przez krawcową Renatę Bartosiak, do której obecnie dołączyła kolejna krawcowa   Beata Wolińska. Panie są wspomagane grupą wolontariuszy, którzy wycinają, prasują, a także szyją na maszynach – m.in. Joanna Zwierzchowska i Anna Mikołajczyk.

Dziękujemy wolontariuszom i sponsorom za pomoc i poświęcony czas, w szczególności OSP Brzozów, Andrzejowi Leszkowi Kalisiakom, Agnieszce Orlińskiej, Marii Bednarskiej, pracownikom Hali Środowiskowej i GOPS, Szymonowi Bartosiakowi, Klaudii Wolińskiej i anonimowym mieszkańcom gminy Iłów, którzy dostarczają materiały.

Uszyte maseczki są wielokrotnego użytku i trafiły już m.in. do Policji w Iłowie, Hospicjum w Płocku, Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie, Domu Kapłana Seniora w Sochaczewie, Ośrodków Zdrowia: w Brzozowie i Iłowie, a także są wystawione w Urzędzie Gminy dla mieszkańców.

Stan epidemii nie wpłynął jeszcze na inwestycje w gminie Iłów. Przekazujemy fantastyczną wiadomość dla uczniów i mieszkańców Brzozowa Starego – sala gimnastyczna została już całkowicie zadaszona, a obecnie trwa montaż okien i drzwi. Urząd Gminy w Iłowie rozpoczyna przygotowania do przetargu na drugi etap inwestycji.

Budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Brzozowie Starym rozpoczęła się w 2018 roku. Powierzchnia obiektu to około 1200 m kw, samej sali zaś 600 m kw. Wykonawcą pierwszego etapu jest firma Rewal-Bud z Błonia.

Inwestycja postępuje w bardzo dobrym tempie. Jest realizowana m.in. przy udziale środków z dofinansowania Ministerstwa Sportu w wysokości 1 899 200 złotych, które zostało uzyskane przy dużym zaangażowaniu Posła na Sejm RP Macieja Małeckiego i Wójta Gminy Iłów Jana Kraśniewskiego. Planowane zakończenie budowy to 2022 rok – mówi Dyrektor Szkoły Podstawowej w Brzozowie Starym Andrzej Grabarek.

Urząd Gminy Iłów

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz