Holował seicento z pijanym 28 – latkiem

fot.policja

FELIKSÓW Kierowca volkswagena passata holował fiata seicento z nietrzeźwym 28 – latkiem posiadającym sądowy zakaz kierowania pojazdami. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Późnym wieczorem policjanci kontrolowali prędkość w Feliksowie. W pewnym momencie zauważyli, że kierowca volkswagena passata holuje fiata seicento, który prawdopodobnie uległ awarii.

Auto ciągnięte na linie holowniczej nie miało włączonych żadnych świateł, ani trójkąta ostrzegawczego z tyłu. Było ciemno, więc fiat był praktycznie niewidoczny dla innych uczestników ruchu, co mogło przyczynić się do zdarzenia drogowego. Policjanci szybko pojechali za nimi i zatrzymali do kontroli drogowej.

Za kierownicą seicento siedział 28 – letni mieszkaniec gminy Brochów. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w systemie okazało się, że mężczyzna ma orzeczony sądowy zakaz kierowania pojazdami.

W trakcie dalszych czynności ustalono, że volkswagen passat, którym kierował 25 – letni mężczyzna, nie posiada aktualnych badań technicznych.

Mężczyzna siedzący za kierownicą holowanego auta został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz