Harcerze pomogą Alankowi.

Dziewięcioletni Alan Jasiński z Brochowa zmaga się z ciężką chorobą nowotworową pod postacią złośliwą. Niestety miesięczna terapia jest nierefundowana, a jej koszt przekracza możliwości finansowe rodziny. Do pomocy włączyli się harcerze z Hufca ZHP Sochaczew, którzy organizują kiermasz wielkanocny, z którego całkowity dochód przeznaczony będzie na leczenie chłopca.

Złowrogą diagnozę Alan i jego rodzice usłyszeli w maju 2020 roku – osteosarcoma kości udowej lewej wraz z przerzutami do płuc. Ten bardzo rzadko występujący u dzieci nowotwór zaatakował lewą nóżkę Alanka. Do dzisiaj chłopiec przeszedł 16 chemioterapii, operację endoprotezoplastyki, dzięki której udało się uratować nóżkę oraz lewostronną torakatomię płuc.

Niestety, w styczniu tego roku podczas tomografii płuc okazało się, że przeciwnik jest bardzo silny i ponownie zaatakował. Pojawiły się nowe ogniska nowotworowe na lewym oraz prawym płucu.

– Byliśmy zmuszeni do zmiany chemioterapii i szukania innych możliwości, które pomogą nam pokonać nowotwór i wyrwać Alanka ze szponów śmierci. Po wykonanym badaniu genetycznym materiału pobranego podczas operacji płuc w Niemczech udało się odnaleźć trzy mutacje, które są odpowiedzialne za rozwój choroby u naszego synka. Przed nami kolejne miesiące chemioterapii oraz leczenie lekiem celowanym nowej generacji. Miesięczny koszt leczenia to blisko 9.000 zł. Lek nie jest refundowany. Nie stać nas na poniesienie takich koszów. Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc w sfinansowaniu kosztów leczenia drogim lekiem, który jest dla nas jedyną szansą i nadzieją na wyzdrowienie Alanka – apelują rodzice chłopca, Edyta i Maciej Jasińscy.

Do akcji przyłączyli się sochaczewscy harcerze.

– Przedsięwzięcie zainicjowała 22. Drużyna Harcerska z Brochowa. Do akcji włączyły się także niemal wszystkie drużyny z hufca oraz społeczność Szkoły Podstawowej w Brochowie, skąd pochodzi Alan. W dniach od 22 do 26 marca przed siedzibą naszego hufca odbędzie się kiermasz wielkanocnych produktów, do którego trwają gorączkowe przygotowania. Będzie można m.in. zakupić palmy, stroiki, pisanki i inne ozdobny wielkanocne. Całkowity dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na leczenie Alana – mówi komendant sochaczewskiego Hufca ZHP, Anna Wasilewska. – Tymczasem trwa zbiórka makulatury, zużytych baterii, plastikowych nakrętek oraz puszek, ze sprzedaży których dochód również wesprze zbiórkę na leczenie chłopca – dodaje Anna Wasilewska.

Alan jest też podopiecznym fundacji Siepomaga. W internecie prowadzona jest zbiórka pieniędzy na jego leczenie onkologiczne: https://www.siepomaga.pl/ratujemy-alana

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz