Gorąco witali lato w deszczu.

Takich tłumów, jakie przybyły na koncert „Powitanie Lata w Brochowie” jeszcze tu nie było”. Stadion był wypełniony po brzegi. Nie odstraszyła nawet pogoda – padający na początku koncertu deszcz, i panujący chłód.
Tegoroczne powitanie lata było trzecim z kolei, i jak dotąd o największej frekwencji. Z początku jednak organizatorzy martwili się o publiczność, gdyż deszcz spowodował, że po stadionie snuły się pojedyncze osoby. Na występach dzieci i młodzieży byli tylko rodzice. Publiczności zaczęło przybywać, gdy na scenie pojawiła się Ewa Osińska z dziewczynami prezentującymi zumbę.
O godzinie 18.30 wystąpił zespół Na Plus, jeden z najmłodszych zespołów disco polo. Publiczność oklaskiwała Jarka Gizę i Asię. Po nich na scenie pojawił się raper z Wrocławia Piotr Szot z HCR. Wykonał m. in. swoje utwory „Tego mi brakuje”, „Za długo byłaś sama”. Artysta zaprezentował nie tylko świetny wykonawca, ale też pokazał się jako pełen humoru konferansjer, zapowiadając występy zespołów disco polo.
Bardzo dynamiczny i udany występ dał zespół Toledo z Sochaczewa prezentując swoje znane hity, jak również najnowsze piosenki. Po godzinie 21.00 na scenie pojawił się pełen pasji zespół Defis z Karolem Zwrotniakiem. Publiczność owacyjnie przyjęła wykonawcę, zresztą znanego z ubiegłorocznego występu. Po nim nastąpił bardzo dynamiczny występ zespołu Power Play z Zamościa, w składzie: Sylwester Gazda, Karol Kramarczuk i Marcin Szkałuba. Ci wykonawcy tak przypadli do gustu, że musieli bisować.

Na koniec wieczoru wystąpił Zenon Martyniuk z Bielska Podlaskiego wraz z Ryszardem Warotem, czyli zespół Akcent. W 2015 roku zespół zdobył dwie diamentowe płyty za piosenki „Skradłaś wszystko” i „Przekorny los” oraz platynową za utwór „Kochana wierzę w miłość”. I te właśnie piosenki można też było usłyszeć w Brochowie. Ponad godziny koncert zakończył się bisami. A po nim fani oblegali artystów.
Nie tylko najmłodsi szaleli w wesołym miasteczku, na karuzelach. Były też stoiska z różnymi atrakcjami i smakołykami dla każdego. Impreza wszystkim bardzo się podobała.
Co z tego, że pada i jest zimno, ale jest muzyka i dobra zabawa – stwierdziła Karolina, jedna z uczestniczek.
Koncerty na powitanie lata zorganizowała gmina Brochów z Piotrem Szymańskim, wójtem gminy oraz Stowarzyszenie Aktywni dla Brochowa.
BN
Fot.: Bogumiła Nowak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz