
Gminna Biblioteka Publiczna w Teresinie, która jest wyposażona w drukarkę 3D, włączyła się w akcję drukowania przyłbic dla szpitali. Przyłbice pomogą pracownikom szpitali i innym zawodom, w których trzeba mieć bezpośredni kontakt z innymi ludźmi i występuje duże zagrożenie na zarażenie się koronawirusem. Akcję zapoczątkowała i rozkręciła dyrektor GBP Aleksandra Starus.
Przyłbica nie jest substytutem maseczki oddechowej czy innych środków ochronnych, ale je uzupełnia, w szczególności chroniąc twarz przed bezpośrednimi kroplami np. przy kaszlu innej osoby. Pomaga również w powstrzymaniu odruchu dotykania twarzy.
Do akcji przyłączyły się nie tylko profesjonalne firmy, ale także amatorzy, którzy posiadają odpowiednie drukarki 3D i w ten sposób chcą wspierać służby mające na co dzień kontakt z chorymi. W tej wyjątkowej sytuacji, takie odruchy serca są na wagę złota, a to, że akcje odbywają się w całej Polsce, świadczy o naszym społeczeństwie jak najlepiej.
Redakcja. Foto: Fb GBP Teresin
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis