Gmina Brochów inwestuje.

DCIM100MEDIADJI_0030.JPG

Lata 2019 i 2020 to dla Gminy Brochów niezwykle rozwojowy czas, co zauważyć można gołym okiem.

Kluczowe prace rewitalizacyjne odbyły się właśnie w miejscowości Brochów, co potwierdza otwarcie targowiska gminnego, oraz nowego Centrum Usług Społecznych i Administracyjnych.

Brochów zmienia się nie do poznania. Prężnie działa ryneczek, na którym w każdą środę i sobotę mieszkańcy chętnie zaopatrują się w świeże warzywa, owoce, wędliny a nawet odzież, czy produkty przemysłowe od lokalnych dostawców. Miejsce to zostało wyposażone również w ławeczki, będące punktem spotkań, gdzie można odpoczywać na świeżym powietrzu. W dniach nie będących targowymi duży, wyłożony kostką brukową plac świetnie sprawdza się, jako lokalizacja dla młodzieży chcącej aktywnie spędzić czas jeżdżąc na rolkach, czy nawet dla rodziców małych pociech, które próbują swoich sił w samochodzikach elektrycznych, co jest miłym zaskoczeniem. Taka nowoczesna przestrzeń doskonale to umożliwia.

Nieopodal, zlokalizowany jest budynek, w którym przez wiele lat znajdowała się Przychodnia Lekarska. W latach 90. został on sprywatyzowany, zatem aby stał się ponownie własnością Gminy niezbędne było jego odkupienie za kwotę 400 tys zł. Teraz, kiedy powstało nowoczesne, Gminne Centrum Usług Medycznych „starą” przychodnię można było zrewitalizować.

Rok 2020 jest dla nas przełomowy. Udało nam się dokończyć bardzo znaczącą inwestycję, jaką było przeniesienie Urzędu Gminy zlokalizacji, która nie klasyfikowała już się nawet do podjęcia w niej remontu. Budynek, który do tej pory użytkowaliśmy stanął w Brochowie jako tymczasowy, lecz został na dłużej, służąc przez ponad 30 lat” -mówi Wójt Gminy Brochów, Piotr Szymański.

Dodaje również, że odkupienie lokalizacji, oraz przystosowanie jej do obecnych standardów wymagało szeregu skomplikowanych operacji. Oczywiście najważniejsze było pozyskanie środków finansowych na tę realizację. Udało się to, dzięki dofinansowaniom. Należy zaznaczyć, iż nie ma możliwości uzyskania dotacji na budynki o przeznaczeniu administracyjnym, jednak dzięki podjęciu wyzwania polegającym na decyzji o rewitalizacji całego kompleksu otaczającego Gminne Centrum Usług Administracyjnych Gmina Brochów uzyskała aż 1,3 mln zł dotacji, co stanowiło ogromną kwotę z 3,5 mln całości kosztów.

UG

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz