Gdzie będziemy się szczepić.

fot.pixabay

Wiadomo już, w których miejscach na terenie powiatu sochaczewskiego będą prowadzone szczepienia przeciwko covid-19. W sumie jest to dziewięć punktów.

Na stronie rządowej Serwisu Rzeczypospolitej Polskiej opublikowano mapę wszystkich punktów szczepień przeciwko covid-19 w Polsce. Jest ich obecnie 5994, ale ma być więcej, ponieważ mapa jest na bieżąco aktualizowana. Sama mapa z podziałem na województwa jest dostępna na stronie: www.gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien.

Aby znaleźć punkt na terenie gminy, w której mieszkamy, wystarczy kliknąć na wybrane województwo i wyświetli nam się pełna lista punktów. Możemy również wpisać w znajdujące się na stronie okienka nazwę powiatu i również otrzymamy poszukiwane przez nas miejsce, gdzie będziemy mogli się zaszczepić. Podana zostanie nie tylko nazwa przychodni czy szpitala, ale także jej adres.

Obecnie w spisie punktów szczepień dla powiatu sochaczewskiego wymienionych jest dziewięć lokalizacji. Jak wynika z zamieszczonej tam informacji, mieszkańcy Sochaczewa i gminy Sochaczew będą mogli się zaszczepić w: Szpitalu Powiatowym w Sochaczewie ul. Batalionów Chłopskich oraz w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „Almed” Sochaczew ul. Żeromskiego 41a.

Natomiast w przypadku pozostałych samorządów powiatu sochaczewskiego punkty szczepień zlokalizowane zostały:

Gmina Iłów: Poradnia Vita Goszczyńska Iłów Plac Kasztanowy 6.

Gmina Teresin: „Ter-Med” Teresin ul. Szymanowska 17 oraz Bakoma sp. z o. o. Elżbietów 48.

Gmina Młodzieszyn: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Przychodnia Medycyny Rodzinnej „Zdrowie” ul. Wyszogrodzka 7.

Gmina Brochów: Gminne Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne Brochów 124

Gmina Rybno: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Valmed” w Rybnie ul. Parkowa 1

Gmina Nowa Sucha: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Lekarz” Nowa Sucha 50a.

Dodajmy, że szczepienia odbywają się w kilku etapach. Obecnie trwają szczepienia w grupie 0. Obejmuje ona pracowników placówek medycznych oraz opiekuńczych. Kolejny etap szczepień obejmie służby mundurowe, nauczycieli oraz osoby powyżej 60 roku życia. Następnie zaszczepione zostaną osoby poniżej 60 roku życia z chorobami przewlekłymi, które zwiększają ryzyko ciężkiego przejścia covid-19, oraz pacjenci w trakcie diagnostyki, którzy wymagają ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia. W tym etapie szczepionki będą mogli przyjąć również pracownicy instytucji państwowych, którzy narażeni są na częste kontakty społeczne. Dopiero po zakończeniu tych etapów szczepieniom poddane zostaną wszystkie pozostałe osoby powyżej 18 roku życia.

Jerzy Szostak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz