Gdyby znowu sypnęło….

Reklamy
Jeśli wystąpią opady śniegu lub przymrozek spowoduje tzw. szklankę na drogach, do pracy mają przystąpić ekipy Zakładu Komunikacji Miejskiej. Firma ma pełnić całodobowy dyżur, a o wsparcie poprosić prywatne firmy dysponujące odpowiednim sprzętem.

Tej zimy o odśnieżanie 116,7 km sochaczewskich ulic zadba Zakład Komunikacji Miejskiej. Pod koniec października burmistrz podpisał stosowne zlecenie, zobowiązał firmę do zimowego utrzymania dróg aż do końca kwietnia 2021 roku, zabezpieczył na ten cel 150 tysięcy złotych. Gdy sypnie śnieg wykonawca jest zobowiązana pełnić całodobowy dyżur oraz posiadać w pełnej gotowości sprzęt specjalistyczny i pomocniczy. Pojazdy mają rozpocząć pracę w ciągu 1 godziny od wystąpienia opadów.

Trzy standardy odśnieżania

Miejskie drogi podzielone są na trzy standardy utrzymania. W najwyższym II standardzie utrzymywane ma być szesnaście głównych ulic o długości 11,8 km, to jest: 1 Maja, 15 Sierpnia, Licealna, Łowicka, Łuszczewskich, Ułanów Jazłowieckich, Olimpijska, Płocka, Pokoju, Reymonta, prezydenta Kaczorowskiego, Toruńska, Traugutta, Wąska, Warszawska i Żeromskiego. W III standardzie utrzymywane będzie 198 ulic o długości 74,5 km, a w IV 89 ulic o łącznej długości 30,4 km.

Przystanki, strefa i parkingi

ZKM ma dbać też o czystość na przystankach, sprzątać parkingi przy ul. Targowej, przy kościele w Trojanowie i plac „Parkuj i jedź” przy wieży ciśnień. Zlecono mu też oczyszczanie ważnych dróg wewnętrznych w rejonie ul. Niemcewicza, Grunwaldzkiej i dojazdu do budynku 15 Sierpnia 106 D. Odśnieżone mają być też dojazdy do kotłowni m.in. przy ulicach Słowackiego, Żwirki i Wigury, 600-lecia, Targowej, 1 Maja, Żeromskiego, Konstytucji 3 Maja i Reymonta.

Oprócz ZKM za zimowe utrzymanie wybranych fragmentów miasta odpowiada Zakład Gospodarki Komunalnej oczyszczający ze śniegu chodniki w pasach drogowych i parkach.

Trzech pozostałych zarządców

Na terenie miasta znajdują się drogi krajowe, wojewódzkie, powiatowe i miejskie, dlatego uwagi dotyczące zimowego utrzymania należy zgłaszać do odpowiedniego zarządcy. W przypadku miasta należy dzwonić pod całodobowy telefon dyżurnego ZKM – (46) 862-99-27.

Drogę krajową na terenie miasta, którą zarządza GDDKiA, mamy tylko jedną, jest nią obwodnica.

Z kolei drogi wojewódzkie to ul. Wyszogrodzka, Chodakowska, Chopina, al. 600-lecia, ul. Piłsudskiego, Żyrardowska, 15 Sierpnia (na odcinku od obwodnicy do granic miasta w dzielnicy Malesin). Centrala MZDW w Grodzisku Mazowieckim, tel. (22) 755-59-46 lub 755-20-59 czynna w dni robocze od godziny 7.00 do 15.00. Można także wysłać maila na adres rd.grodzisk@mzdw.pl.

Drogi powiatowe na terenie miasta mają 19,4 km długości. To siedemnaście ulic: Towarowa, Okrzei, Sienkiewicza, Botaniczna, Boryszewska, Inżynierska, Ziemowita, Staszica, Trojanowska, Młynarska, Łąkowa, Mostowa, Brukowa, Gawłowska, Księcia Janusza, Głowackiego i Lubiejewska (do obwodnicy). Dyżurny ruchu w Powiatowym Zarządzie Dróg w Sochaczewie – tel. (46) 862-25-68, email: pwzdrog@poczta.onet.pl.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz