Fotowoltaika i rewitalizacja świetlic wiejskich.

Reklamy

Potrzeby mieszkańców to także spotkania rekreacyjne, miejscowe eventy, spotkania kół gospodyń wiejskich. Zdajemy sobie sprawę, że teraz są one utrudnione przez sytuację epidemiologiczną, ale kiedyś wszystko wróci do normy, a my chcemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców.

Dlatego we współpracy z mieszkańcami, Sołtysami i Radnymi wspólnie realizujemy rewitalizację świetlic i remiz z terenu gminy Brochów.

Dzięki naszym zabiegom świetlice na terenie gminy stają się nowoczesnymi budynkami, ogrzewanymi także przy pomocy paneli fotowoltaicznych. Fotowoltaika to nie tylko ogrzewanie, ale również niższe koszty prądu. Nie możemy również zapomnieć tu o aspekcie ekologicznym.

Zrewitalizowaliśmy remizy i świetlice wiejskie w miejscowościach: Plecewice, Brochów, Konary, Miszory, Przęsławice, Śladów, Kromnów oraz Wólka Smolana. Na tych obiektach oprócz remontów wewnątrz zostały wymienione dachy i założona fotowoltaika lub termomodernizacja. Oddana do użytku także została nowa świetlica wiejska dla miejscowości Brochów i Janów, która mieści się w nowym budynku Urzędu Gminy. Łączna kwota środków przekazanych na rewitalizacje budynków świetlic wiejskich oraz remiz to 1 400 000 zł.

– To był bardzo ciężki rok dla nas wszystkich, ponieważ niewiedza związana z pandemią i sytuacją w kraju powodowała, że nie wiedzieliśmy, czy pozwoli nam ona na skuteczne zrealizowanie najważniejszych potrzeb naszych mieszkańców.

Chciałbym podziękować za cierpliwość i zrozumienie danej sytuacji, jednakże mamy dużą satysfakcję przedstawiać Państwu za pośrednictwem mediów, ogromne sukcesy wszystkich mieszkańców w postaci inwestycji wypracowanych jeszcze na spotkaniach z mieszkańcami. Dziękuję także za wspólne działania wszystkim Sołtysom i Radnym. Przedstawiam Państwu jedne z wielu inwestycji aktualnie wykonywanych lecz tak bardzo potrzebnych naszym mieszkańcom – mówi Piotr Szymański, Wójt Gminy Brochów.

UG Brochów

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz