FLIRTem do pracy.

Fot. KM
15 lipca po raz pierwszy trasę między Sochaczewem a Józefowem obsługiwać zaczęły pojazdy FLIRT. Nowy sprzęt pokonał trasę do stolicy kursem relacji Sochaczew (godz. 6.06)– Warszawa Centralna (godz. 7.01).

W parku taborowym Kolei Mazowieckich jest obecnie osiem nowych pojazdów FLIRT. Przypomnijmy, że pod koniec czerwca odbyły się odbiory techniczne maszyn wyprodukowanych przez firmę Stadler Polska na zlecenie KM. Tym samym rozpoczął się końcowy etap realizacji pierwszej umowy na zakup 6 pojazdów do obsługi trasy Warszawa – Działdowo. Kontrakt ramowy na 61 pięcioczłonowych oraz 10 dwuczłonowych pojazdów opiewa na wartość ponad 2,2 mld zł.

Elektryczne zespoły trakcyjne typu FLIRT to nowoczesne, lekkie, energooszczędne pojazdy z pudłami wykonanymi ze stopów aluminiowych. Są jednoprzestrzenne, klimatyzowane, wyposażone w urządzenia informacji wizualno-dźwiękowej i bezprzewodowy dostęp do internetu. Pociągi mogą osiągać prędkość 160 km/h. Są również wyposażone w wewnętrzny i zewnętrzy monitoring, platformę dla osób z niepełnosprawnościami, miejsce dla wózków inwalidzkich, dziecięcych i rowerów, nowoczesne toalety oraz interkom umożliwiający kontakt pasażera z maszynistą w sytuacji awaryjnej, a także defibrylatory AED.

KM

fot.KM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz