Finiszują na Ułanów.

Przebudowa, znajdującej się obok nowej komendy policji, ulicy Ułanów Jazłowieckich rozpoczęła się w czerwcu i powoli zmierza do końca. Większość prac, w tym budowa kanalizacji deszczowej, została już wykonana. Pozostały głównie roboty brukarskie, związane z ułożeniem nowej nawierzchni jezdni.

Przypomnijmy, że przebudową ulicy Ułanów Jazłowieckich, na zlecenie miasta, zajmuje się firma Mazdrog. Koszt inwestycji to 503,3 tys. zł, a termin jej ukończenia przypada na 30 września. Prace obejmują łącznie 130 metrów ulicy. Jezdnia zostanie utwardzona kostką brukową i będzie miała pięć metrów szerokości. Od strony policji powstał już chodnik o szerokości od 2 do 2,9 metra. Między rosnącymi tam drzewami udało się umieścić dziewiętnaście miejsc postojowych, w tym dwa dla niepełnosprawnych. Zadanie obejmuje też przebudowę istniejących wjazdów na przyległe posesje.

Warto podkreślić, że ul. Ułanów Jazłowieckich, tak jak to było do tej pory, ma pozostać drogą lokalną, łącznikiem między ulicami 1 Maja i Piłsudskiego. Po wykonaniu robót, na początku i końcu ulicy, kierowcy zobaczą znak „Strefa zamieszkania”. Oznacza to, że na tej drodze pieszy będzie miał pierwszeństwo przed pojazdami. Obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 20 km/h, a zaparkujemy jedynie w miejscach do tego wyznaczonych.

UM

fot. red.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz