Filipides został nagrodzony.

Tym razem nie w rywalizacji lekkoatletycznej, ale w konkursie na najciekawszą prezentację organizacji z Ziemi Chełmońskiego. Sukces teresińskiego UKS Filipides, czyli zwycięstwo w konkursie jest jak najbardziej zasłużone. Film promujący klub robi wrażenie.

Właśnie zostały ogłoszone konkursowe wyniki. Kapituła, złożona ze specjalistów z dziedziny promocji oraz przedstawicieli sektorów społecznego, gospodarczego i samorządowego z terenu LGD, oceniała zgodność z tematem, oryginalność, atrakcyjność, jakość wykonania i czytelność.

Promowali organizacje

Zgodnie uznano, że pierwsze miejsce przypada UKS Filipides Teresin (76 pkt). Tuż za nim, z dorobkiem 70 pkt uplasowało się Stowarzyszenie Bliskie Historie, zaś trzecie miejsce przyznano Stowarzyszeniu Kultury Fizycznej Fresh (68 pkt).

Głosowanie na „Nagrodę publiczności” było bardzo zacięte. Dwie organizacje – niemal do ostatniej chwili „szły łeb w łeb”. Decyzją internautów, wyrażoną na fanpage`u „Drogowskazów Aktywności Obywatelskiej na Ziemi Chełmońskiego” na Facebooku, nagrodę publiczności zdobyło Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Fresh, które zdobyło 961 polubień – informują organizatorzy. – Serdecznie dziękujemy wszystkim organizacjom, które zgłosiły swoje prezentacje w konkursie. Każda z nich była wyjątkowa i mamy nadzieję, że pomogą Wam one w promowaniu Waszej działalności – dodają.

Przypomnijmy, celem   konkursu było propagowanie wiedzy o organizacjach społecznych nie tylko z gminy Teresin, ale też z gmin: Żabia Wola, Mszczonów, Grodzisk Mazowiecki, Jaktorów, Radziejowice, Baranów, Sochaczew, Nowa Sucha oraz Rybno. Organizatorami konkursu były Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Ziemia Chełmońskiego” i Mszczonowskie Stowarzyszenie Historyczne.

W konkursie na najciekawszą prezentację mogły uczestniczyć: organizacje pozarządowe, koła gospodyń wiejskich oraz grupy nieformalne działające przy organizacjach pozarządowych. Dla UKS Filipides przedsięwzięcie okazało się jak najbardziej szczęśliwe.

Warto uprawiać sport

Klub w tym roku działa mocno, zarówno na stadionach, gdzie zdobyliśmy mistrzostwo Polski na 600 i 2000 metrów, mamy na koncie rekord Polski naszej Elizy Galińskiej na 2000 metrów, stajemy na podium w wielu zawodach w całym kraju, ale także działamy w sieci. Zakończyliśmy niedawno realizację projektu „Ćwicz bezpiecznie w domu z Filipidesem”, w ramach którego powstała nowa strona www.uksfilipides.pl oraz seria filmów promujących klub i lekką atletykę, zamieszczonych na kanale You Tube UKS Filipides. Udział w konkursie LGD Ziemia Chełmońskiego jest kontynuacją tych działań. Zwycięska prezentacja pokazuje, czym zajmuje się UKS Filipides. Wskazuje, że każdy, nawet z małej miejscowości może bić rekordy, stać się mistrzem, jeśli tylko tego bardzo chce – mówi Andrzej Andryszczyk, prezes klubu i dodaje. – Należy tu wspomnieć, iż w przygotowanie prezentacji zaangażowali się zarówno zawodnicy trenujący w naszym klubie, jak i ich rodzice, którym w tym miejscu pragnę bardzo podziękować. To nasz wspólny sukces.

Warto uprawiać sport, warto prowadzić zdrowy tryb życia, a przy tym realizować swoje pasje. Jak widać, można to czynić w teresińskim Filipidesie. Tych, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę, spróbować sił w lekkiej atletyce, klub zaprasza do podjęcia treningów.

– Uczniowski Klub Sportowy Filipides powstał 8 marca 2008 roku. Jednym z głównych celów działalności jest popularyzacja biegania jako najprostszej formy aktywnego spędzania wolnego czasu oraz wspieranie rozwoju talentów sportowych. Naszym celem jest również organizowanie ciekawych, atrakcyjnych imprez sportowych i rekreacyjnych wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Teresinie. W ciągu roku nasi wychowankowie biorą aktywny udział w imprezach biegowych na terenie całej Polski, mogą oni również   uczestniczyć w wyjazdach szkoleniowych kierowanych do najbardziej aktywnych klubowiczów. Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych – zachęcają członkowie na czele z Andrzejem Andryszczykiem, prezesem i jednocześnie trenerem z licencją PZLA.

Marcin Odolczyk

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz