Festiwal Chopinowski w sieci.

fot.podgladowe

SOCHACZEW Po raz pierwszy w 28-letniej historii Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego na Mazowszu odbędzie się on całkowicie on-line. Powodem jest oczywiście pandemia, która uniemożliwia spotkanie młodych pianistów na jednej scenie. Przed organizatorami stoi ogromne wyzwanie, bo jeszcze nikt nie przeprowadził takiej imprezy w trybie zdalnym.

Festiwal zaplanowano na 5-18 grudnia tego roku, ale przygotowania do niego wymagają wytężonej pracy organizatorów oraz uczestników już dziś. Ci pierwsi muszą zadbać o logistyczną i techniczną stronę przedsięwzięcia, aby zgłoszenia wraz z nagraniami wideo od młodych pianistów zostały właściwie zgromadzone i to w dobrej jakości dźwięku. Od tego bowiem może zależeć werdykt jury.

Od września przygotowujemy się do przeprowadzenia XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego na Mazowszu w formie on-line. Wprowadziliśmy platformę edukacyjną G-Suite, która umożliwia nauczanie zdalne i podczas festiwalu posłuży do  gromadzenia na wirtualnym dysku nagrań uczestników. Dzięki tej platformie nagrania zostaną udostępnione członkom Jury. Posłuży ona także do zorganizowania wideokonferencji umożliwiających zdalne obrady jury – podkreśla Ludwik Skrzypek dyrektor PSM w Sochaczewie.

Koncert Finałowy Laureatów XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego na Mazowszu odbędzie się w trybie on-line na kanale You Tube PSM w Sochaczewie.

Organizatorami festiwalu są: Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie, Miasto Sochaczew oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

UM Sochaczew

fot. pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz