Ferie tylko online.

fot.pixabay
Reklamy

Zwykle, co roku Sochaczewskie Centrum Kultury przedstawiało bardzo bogatą ofertę zimowego wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Tegoroczna pandemia spowodowała, że oferta ogranicza się jedynie do działań online. Atrakcji nie brakuje, ale najmłodsi, którzy chcą skorzystać z rozrywek w SCK skazani są na siedzenie przed komputerowymi monitorami.

Codziennie spotkania w sieci startują od godziny 11.00. Internetowe ferie rozpoczęły się 4 stycznia, a zakończą, 16 stycznia. W miniona sobotę, 9 stycznia na profilu SCK na facebooku i na Youtube zaprezentowany został spektakl dla dzieci „O Rybaku i Złotej Rybce” w wykonaniu Teatru Forma. Znana baśń przyciągnęła przed monitory sporo dzieci. Natomiast w niedzielę, 10 stycznia można było zobaczyć „Bajkowe wyzwanie dla dzieci”. To rodzaj zabawy polegającej na odgadywaniu przedstawianych baśni i bajek. Prezentacja powstała z myślą o miłośnikach czytania i zabawy związanej w lekturami.

Natomiast na profilu facebookowym SCK i na kanale Youtube „SCK life” prezentowany jest od godziny 11.00 przez cały tydzień blok zajęć dla dzieci. Obejmuje on „Szach Mat” – szachy dla początkujących, które prowadzi mistrz szachowy, Stanisław Osiecki. Z kolei zabawy plastyczne pod hasłem „Ze sztuką na ty” proponuje malarka Monika Boruta-Sałacińska. Nie zabraknie też aktywności fizycznej, choć tylko przy towarzystwie komputera. Jednak warto spróbować. w tym spotkaniu „Karnawałowe rytmy, czyli różne tańce popularne w karnawale przedstawi Monika Osiecka-Jaworska. Z kolei pasjonaci śpiewania mają zajęcia wokalne – „Zimowa piosenka”, które prowadzone są przez Jolantę Kawczyńską. Jest szansa nauczyć się piosenek o zimie.

Ferie w sieci zakończy w sobotę, 16 stycznia spektakl dla dzieci „O Rybaku i Złotej Rybce”. To dla tych, którzy nie zdążyli tydzień wcześniej obejrzeć tej bajki. Nie zabraknie też cotygodniowego spotkania z cyklu „Piątek z SCK online”. 15 stycznia o godzinie 14.00 spotkanie z Teatrem Zabawy i nauka różnych działań teatralnych. Potem ciesząca się niesłabnącym powodzeniem minipowieść „Kuchnia Mamy Jagi”, która jest odcinkową opowieścią z perspektywy małego dziecka i jego dużych i małych problemów życiowych oraz wszelkich radości w życiu. Wieczór zakończy o godzinie 19.00 wystawa fotograficzna online w Galerii e-ZeDeK w ramach cyklu karnawałowego „Taniec w obiektywie”. Autorem zdjęć jest Artur Piszczan.

Warto zerknąć do sieci, choć na chwilę. Po feriach szykują się nowe atrakcje. Niestety, o ile nie będzie zmian, również tylko w sieci.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz